Pobjeda Efesa u uzbudljivom meču u Moskvi, Real preokrenuo protiv Olimpijakosa, Alba slavila protiv Uniksa

U Evroligi odigrana tri meča

7171 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 02.02.2022. 22:50h

Košarkaši Efesa savladali su večeras u Moskvi CSKA 99:97 nakon produžetka.

Ekipa iz Turske u uzbudljivom meču stigla je do tek druge pobjede na posljednjih pet mečeva u Evroligi.

Mnogo uzbuđenja i preokreta viđeno je večeras u Moskvi. Efes je vodio početkom meča 13 razlike (21:8), ali su se domaći vratili, u drugoj četvrtini imali i šest poena prednosti (39:33).

Na poluvremenu je šampion Evrope vodio 44:41, ali je CSKA serijom 18:0 početkom drugog poluvremena otišao na 59:44. Djelovalo je da je meč gotov, ali je uslijedio novi preokret Efesa.

Uslijedila je neizvijesna završnica, da bi Efes u posljednjoj sekundi nakon koša Vasilija Micića izborio produžetke. U produžecima je ekipa iz Turske bila bolja i na kraju pobijedila.

Kod Efesa je najefikasniji bio Šejn Larkin sa 26 poena. Rodrig Bobua je ubaci 22, a Micić 16 poena.

Kod CSKA je Heket ubacio 31 poen, Grigonis je dodao 20, a Klajburn 19.

Real je nakon preokreta na domaćem terenu savladao Olimpijakos 75:67.

Madriđani su na kraju prvog poluvremena imali 14 poena minusa - 38:24. U nastavku je tim Pabla Lasa zaigrao fenomenalno, minus istopio već u trećoj četvrtini i na kraju pobijedio.

Kod Reala je najbolji bio je Tomas Ertel sa 20 poena. Kod Atinjana se istakao Saša Vezenkov sa 16.

Alba je u Berlinu ubjedljivo savladala Uniks 81:53.

Domaćine je do pobjede predvodio Maodo Lo sa 16 poena. Džejlen Smit je ubacio 14, a Luk Sikma 10 poena.

Kod ruske ekipe je najbolji bio Lorenco Braun sa 12 poena.