Mornar se pobjedom oprostio od svoje publike

U posljednjoj utakmici ABA lige ove sezone pred svojom publikom Mornar bolji od Krke 74:65 (17:23, 22:22, 24:13, 11:7)

9752 pregleda 2 komentar(a)
Milija Miković je bio drugi skakač Barana, Foto: Mornar/Media Pro

U posljednjoj utakmici pred svojom publikom, odloženom meču 15. kola ABA lige, košarkaši Mornara su savladali Krku 74:65.

Za obje ekipe utakmica nije imala takmičarskog značaja, pošto pred posljednje kolo Mornar je u sredini tabele, a Krka je definitivno izgubila šanse za opstanak...

Gosti su bolje ušli u utakmicu, dobili prvu četvrtinu sa 23:17, bili angažovaniji i dominirali su u skoku. Tih šest poena prednosti Krka je zadržala do poluvremena, pošto je druga četvrtina završena 22:22.

Nisu pomogla ni dva tajm-auta Mihaila Pavićevića, ali je u drugom poluvremenu utakmica krenula u drugom smjeru.

Preokrenuli su Barani trojkom Strahinje Mićovića za 53:52, nakon četiri minuta igre u trećoj četvrtini. Aleksandar Lazić je ubacio dva šuta iza linije za tri poena i u posljednjih 10 minuta "mornari" su imali prednost od 63:58.

Posljednja dionica donijela je puno grešaka i promašaja, gosti su preko Macure prve poene postigli nakon tri minuta i 20 sekundi igre. Ipak, Tejlor Smit je pogodio uz faul, a Lazić vezao pet poena za mirniju završnicu. Marko Jeremić sa 15 peona je bio najefikasniji, Smit je ubacio 13, koliko i Lazić, koji je kompletirao dabl - dabl sa 10 skokova.

Krka je ostala na svega četiri pobjede, Mornar pred posljednju utakmicu ima 10 trijumfa i 15 poraza.

MORNAR - KRKA 74:65 (17:23, 22:22, 24:13, 11:7)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: 850. Sudije: Obrknežević, Vovk, Savović.

Mornar: Mihailović 9, Mićović 8 (1-1), Jeremić 15 (7-6), Živanović 2 (2-2), Šehović 6 (2-2), Smit 13 (5-3), Rakočević 2, Lazić 13, Marljukić, Vesković, Miković 6 (3-2), Vranješ.

Krka: Stergar 9 (2-2), Stipčević 6, Špan, Stavrov 13, Medved, Stipaničev 3, Škedelj 5 (4-3), Lapornik 7 (1-1), Macura 8 (1-0), Tomas 14 (2-2).