Dubljević vodio Valensiju u pobjedi nad Partizanom, Radonjić poražen u Bolonji, Fener izašao na kraj sa Monakom

Evroliga, 20. kolo: Barselona slavila u Vitoriji, Makabi ubjedljiv protiv Albe

5238 pregleda 6 komentar(a)

Valensija je na polovičnom učinku nakon 20. kola u Evroligi.

Tim našeg Bojana Dubljević je u "La Fonteti" savladao Partizan 89:81 i sada ima skor od po 10 pobjeda i poraza.

Dubljević je bio nerješiva enigma za odbranu "crno-bijelih", za 18 minuta na parketu je upisao 20 poena, imao je i šest skokova.

Za dva poena je šutirao 5-5, za tri 4-2, a pogodio je i četiri od pet slobodnih bacanja.

Dubljević je pomoć imao u Džejmsu Vebu (17), dok je kod Partizana - koji ima devet trijumfa i 11 poraza - najefikasniji bio Dante Egzum sa 22 pogotka.

Panatinaikos, na čijoj klupi sjedi naš stručnjak Dejan Radonjić, nadigran je u Bolonji u duelu sa Virtusom - 74:64.

Domaćina je vodio Tornike Šengelija sa 16 poena i sedam asistencija, u sastavu "zelenih" se istakao Nejt Volters sa 15.

Makabi je lako izašao na kraj sa Albom u Tel Avivu (87:74), Barselona je savladala Baskoniju u Vitoriji (85:78), a najzinimljivije je bilo u Istanbulu, gdje je Fenerbahče nakon produžetka nadigrao Monako - 98:94.

"Kneževi" su u drugoj četvrtini imali i plus 13, Fener propustio šansu da slavi u regularnom dijelu, ali je u dodatnih pet minuta osigurao 13. pobjedu.

Skoti Vilbekin je kod domaćina postigao 21 poen, dva više je na drugoj strani imao Majk Džejms, uz po šest skokova i asistencija.