Nemoć Budućnosti u Patri, Promiteas je pretekao na tabeli

11913 pregleda 17 komentar(a)

Gostovanje u Patri moglo je košarkašima Budućnost Volija da otvori vrata osmine finala Evrokupa u "Morači", sada će biti mnogo teže da se to ostvari - Podgoričani su poraženi od Promiteasa 81:72, pa su pali na 6. mjesto na tabeli grupe A.

Osim u 1. četvrtini, koja je bila izjednačena, grčki tim je kontrolisao dešavanja na terenu i stalno povećavao prednost do 35. minuta, kada je bilo plus 16 (77:61).

Tada je bilo jasno ko će pobijediti, a rekordnih minus 17 „plavi” su imali u 38. minutu (81:64).

U finišu je trener domaćih Joanis Hristopulos dao šansu mladima, što je Budućnost iskoristila da serijom 8:0 ublaži ubjedljiv poraz.

To nije ništa promijenilo, jer su u međusobnom skoru, koji bi mogao da odlučuje o pozicijama nakon 18 kola, svakako gori od Promiteasa, jer su ga u Podgorici savladali nakon produžetaka 95:89.

Tim Vladimira Jovanovića nije imao nikakva rješenja za Arnoldasa Kulboku, koji je ubacio 30 poena, uz gotovo savršen šut - trojke 8-5, za dva i bacanja po 5-5.

Kod Podgoričana su dvocifren učinak imali Erik Grin (16), Petar Popović, Kameron Rejnolds (po 14) i Alfa Kaba (10), koji je imao i 12 skokova, od čega šest u napadu.

PROMITEAS - BUDUĆNOST VOLI 81:72 (20:18, 21:15, 22:17, 18:22)

Patra - Dvorana „Dimitris Tofalos”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Jeresuelo (Španija), Kliva (Švajcarska), Čelik (Turska).

Promiteas: KOUAN 8, Dangubić 15 (4-4), Kondit 4, Plotas, MURATOS, Gikas, Lajos, SIMPSON 9, HOG 13 (5-3), Tomason 2, Tanulis, KULBOKA 30 (5-5).

Budućnost Voli: REJNOLDS 14, BEL-HEJNS 6, Šehović, Atić 2, KABA 10 (3-2), Lazić 6, O’BRAJEN 4, Jagodić-Kuridža, Drobnjak, POPOVIĆ 14 (3-2), Grin 16 (2-2), Kamenjaš.