SC Derbi prestao da igra u finišu 3. četvrtine, Mega odnijela važne bodove

Tim Andreja Žakelja je u finišu 3. četvrtine naprasno prestao da igra, izgubio sve konce i u odbrani i u napadu, pa je slovenački stručnjak uzalud vikao iz sveg glasa. Nije pomoglo - Mega je slavila 103:83

24600 pregleda 3 komentar(a)

Očekivala se pobjeda kojom bi se praktično obezbijedilo učešće u plej-ofu, ali su košarkaši SC Derbija doživjeli poraz, i to od direktnog konkrenta Mege - 83:103.

U avetinjski praznoj „Morači”, u kojoj se po škripi patika tačno znala kada neki igrač promijeni pravac, niko nije čuo njegove instrukcije, što najbolje govori koliko su „studenti” bili „prisutni”.

Fokus je potpuno izgubljen u finišu 3. četvrtine. Možda umorni od stalnog jurenja rivala, kojeg su posljednji put „uhvatili” na 55:55, domaći su se odjednom „ugasili” pri rezultatu 63:65.

Počeli su da prave neshvatljive greške na obje strane terena, u posljednjem minutu dva puta nisu pravili faul, iako je Žakelj vikao da to rade, jer su imali još jedan „mali”...

Sve to je tim iz Beograda iskoristio da serijom 16:2 u završnici 3. i početkom posljednje četvrtine povede 81:65 i riješi sve dileme.

Mega je drugi put ove sezone prebacila stotku preko „studenata”, jer je košem Danka Brankovića u posljednjem minutu povela 101:80. Zanimljivo, i na prvom meču je stigla do te cifre i slavila 101:74.

SC Derbi sada ima devet pobjeda i 10 poraza, a bod je ispred Mege i Splita, dok je Zadar na 9:9.

Ima, međutim, jako težak raspored do kraja. U narednom kolu gostuje Borcu, koji se bori za opstanak, a potom dočekuje Split i to su posljednji mečevi gdje neće biti autsajder.

Nakon toga ga čekaju dueli sa Crvenom zvezdom, Cedevita Olimpijom i Igokeom u gostima, odnosno sa Budućnost Volijem i FMP-om u „Morači”.

Mega i Split imaju mnogo lakše rivale do kraja...

SC DERBI - MEGA 83:103 (19:21, 30:29, 16:28, 18:25)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 90. Sudije: Kardum, Hadžić, Vovk (Hrvatska).

SC Derbi: DŽEKSON 6 (6-6), Megi 16 (3-3), Pavlićević 1 (2-1), Ivanović, Vučeljić 3 (2-1), SLAVKOVIĆ 7 (2-1), HADŽIBEGOVIĆ 4, Baćović, Tasić 20 (9-8), T. IVIŠIĆ 12 (2-2), Z. Ivišić 8, DREŽNJAK 6 (4-3).

Mega: BRANKOVIĆ 16 (2-1), RUDAN 24 (4-3), Uskoković 2, KAZALON 16, ĐURIŠIĆ 16 (2-2), Kovačević, Cerovina 2 (2-2), RORI 21 (2-2), Grbović 6 (2-1), Mušikić, Stefanović.