Debakl Budućnost i najteži poraz u "Morači": Zvezda bolja 41 razlike za finale ABA lige

Kakav fijasko podgoričkih košarkaša, dio navijača je još u trećoj četvrtini napustio "Moraču" (56:97)

36528 pregleda 341 reakcija 84 komentar(a)
Kaba u duelu sa Kuzmićem, Foto: AdmiralBet ABA liga
Završeno
21:50h

Tužan i ružan završetak sezone u regionalnoj AdmiralBet ABA ligi za košarkaše Budućnost Volija, koji su prvi put poraženi od Crvene zvezde u "Morači" u plej-ofu regionalnog takmičenja nakon osam pobjeda, ali kakav je to bio poraz - 41 razlike za Beograđane, koji su se plasirali u finale.

Tim Duška Ivanovića razbio je podgoričke košarkaše, o čijoj su igri najbolji sud dali najvatreniji navijači, koji su napustili ionako polupraznu dvoranu još u trećoj četvrtini.

U dva meča polufinalne serije plej-ofa Zvezda je bila bolja od Budućnosti ukupno 79 koševa razlike!

Košarka

Znalo se da su Beograđani mnogo bolji tim, u pitanju je evroligaška ekipa je za samo dva poraza "promašila" Top 8 elitnog evropskog takmičenja, ali se očekivao mnogo jači otpor tima Petra Mijovića, bilo kakva reakcija, barem pokušaj prave borbe...

Ništa od toga nije viđeno večeras u podgoričkoj dvorani, Budućnost se na neoprostiv način oprostila od takmičenja na Jadranu.

Najefikasniji u pobjedničkom timzu bio je Luka Mitrović sa 17 poena. U domaćem sastavu dvocifren je bio samo Igor Drobnjak sa 11 poena. U drugom polufinalu rivali su Partizan i Cedevita Olimpija, a polufinalna serija počeće 27. maja.

21:49h

Kraj utakmice: Budućnost Voli - Crvena zvezda Meridianbet 56:97.

Izmjena: 22:38h
21:35h

Ponovo Nikola Ivanović, 42 razlike za Zvezdu, nevjerovatna indolencija košarkaša Budućnosti, koji putuju ka najtežem porazu u "Morači".

21:31h

Nakon zakucavanja Petruševa, polaganja Kuzmića i ukradene lopte i poena Ivanovića, Zvezda ima maksimalnih plus 40 protiv Budućnosti.

21:27h

Katastrofalna partija Budućnosti u trećoj četvrtini, koju je Zvezda dobila sa 29:11. Uoči posljednje četvrtine, ekipa Duška Ivanovića vodi sa čak 32 poena razlike (77:45).

21:23h

Drobnjak je vezao četiri poena, ali odbrana Budućnost Volija kao da ne postoji. Hasan Martin povećava na 75:43 za goste.

21:22h

Budućnost gubi 30 razlike, scene koje se nisu odavno vidjele - najvatreniji navijači podgoričkog tima napuštaju dvoranu sa gornjeg sprata tribine.

21:19h

Gotovo revijalna utakmica u polupraznoj "Morači" - pogodak Drobnjaka za Budućnost, trojka Bentila za goste, a onda je Martin sam ispod koša promašio zakucavanje. Petrušev potom pogađa za maksimalnih +31

21:17h

Rejnolds daje trojku za Budućnost, uzvraća Martin "dugom" dvojkom - 39:67

21:15h

Bentil daje koš uz dodatno slobodno bacanje, Vildosa daje trojku. Petar Mijović je zatražio treći tajm-aut za četiri minuta treće četvrtine, Zvezda vodi 65:36.

21:10h

Pogodak Kampaca uz dodatno slobodno bacanje, ali i povreda Argentinca - penal je ubacio njegov zemljak Vildosa za plus 22 za Beograđane.

21:07h

Trojka Kampaca, Zvezda povećava maksimalnu razliku - sada je na plus 19 (55:36). Petar Mijović je zatražio tajm-aut, ima li Budućnost snage da barem zaprijeti?

21:04h

Nedović poenima otvara drugo poluvrijeme, Zvezda ima maksimalnih plus 16.

20:47h

Ostaje 34:48 nakon rampe Atića nad Dobrićem i promašene trojke Grina uz zvuk sirene.

Budućnost je stala u 2. četvrtini, promašila dosta otvorenih šuteva, zbog čega je dala samo osam poena za tih 10 minuta.

Uzgred, nije imala rješenja za centre Zvezde, koji su dali 28 poena, od čega 24 bivši igrači Budućnosti (Luka Mitrović 16, Hasan Martin osam), kao i Nemanju Nedovića (11).

Igor Drobnjak
Igor Drobnjakfoto: KK Budućnost Voli/Filip Roganović

Prvo poluvrijeme su obilježile i uvrede i zvižduci bivšem idolu navijača, Nikoli Ivanoviću.

Izmjena: 21:14h
20:46h

Sudija Matej Boltauzer je sa nekoliko odluka izazvao oštre reakcije i klupe i navijača Budućnosti. Na 26,5 sekundi do kraja su suđeni koraci Grinu, Duško Ivanović traži tajm-aut da nacrta posljednji napad pri vođstvu 48:34.

20:44h

Tehnička za Petra Mijovića, pa faul Ilića - Nedović daje tri bacanja za 34:48.

20:42h

O'Brajen je prekinuo niz Zvezde, ali je iskoristio samo jedno bacanje. Srećom, daje svoju drugu trojku za 34:45.

20:41h

Zvezda povećava razliku, nakon serije 9:0 je plus 15 (45:30).

20:39h

Budućnost je dala samo četiri poena za sedam minuta 2. četvrtine nakon 26 u prvoj, sada su otvorene trojke promašili O'Brajen i Atić. Zbog toga je velikih 13 razlike za Zvezdu (43:30).