Prva pobjeda u sezoni: Mornar bolji od Sabaha u FIBA Evropa kupu

Barani u 1. kolu slavili 80:75

10617 pregleda 34 reakcija 1 komentar(a)
Voler na večerašnjoj utakmici, Foto: FIBA

Poslije poraza u kvalifikacijama za Ligu šampiona i tri izgubljena meča u Admiralbet ABA ligi, Mornar je upisao prvu pobjedu u sezoni - Barani su večeras u "Topolici", u 1. kolu FIBA Evropa kupa, pobijedili azerbejdžanski Sabah - 80:75.

Nije Mornar lako došao do trijumfa - gosti su, 79 sekundi prije kraja, vodili 75:72. Potom je Voler postigao dva poena (75:74), a na drugoj strani Smit izgubio loptu, a onda napravio tehničku grešku. Vranješ je pogodio slobodno bacanje (75:75), a Marej trojku, 20 sekundi prije kraja (78:75). Gosti su imali napad za produžetak, ali je Henri promašio za tri poena, da bi Marej sa penala potvrdio trijumf.

Sredinom druge četvrtine gosti su napravili seriju 11:0 i poveli 33:22. Na tu seriju je Mornar odgovorio sa osam vezanih poena, smanjio na 33:30, a onda je krajem prvog i početkom drugog poluvremena napravio još jednu seriju (13:0) i stigao do osam poena prednosti (47:39).

Imala je nakon toga ekipa Mihaila Pavićevića i 11 razlike (55:44), ali je Sabah pronalazio način da se vrati u utakmicu i finiš učini neizvjesnim.

Najefikasniji kod Mornara je bio Voler sa 18 poena. Marej je imao 15, a Gavrilović 12 poena i sedam skokova.

Kod Sabaha je najefikasniji bio Devenport sa 18 poena.