Uspješno odrađen zadatak: Crna Gora srušila Švedsku

Košarkaška reprezentacija Crne Gore u 2. kolu kvalifikacija za Eurobasket pobijedila Švedsku - 95:70

59708 pregleda 403 reakcija 31 komentar(a)
Ažurirano: 25.02.2024. 20:57h
Završeno
20:50h

Prvi "prozor" u kvalifikacijama za Eurobasket je uspješno završen - košarkaška reprezentacija Crne Gore je večeras u "Morači" ubjedljivo savladala Švedsku 95:70 i upisala premijerni trijumf u pohodu na kontinentalnu smotru.

Naša selekcija je igrala bolje nego protiv Njemačke, od finiša prve četvrtine kontrolisala igru i od tada konstantno bila u prednosti, već u trećoj četvrtini imala plus 21 (64:43), pa se na tabeli izjednačila sa večerašnjim rivalom, ali i sa Bugarskom i Njemačkom, budući da su Bugari u Botevgradu priredili senzaciju i pobijedili svjetske prvake (67:62).

Šveđani su poslije poena Andersona i Gadeforsa poveli 5:3, a nakon koša Borga stigli do maksimalnih plus pet (11:6). U tim trenucima goste je dobro služio šut za tri, imali su i nekoliko ofanzivnih skokova, ali kako je vrijeme proticalo Crna Gora je igrala sve bolje. Naša selekcija je u finišu prve četvrtine vezala osam poena (pet Peri i tri Mihailović) i povela 25:19.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore

Od tog trenutka je ekipa Boška Radovića kontrolisala dešavanja na terenu. Druga četvrtina je bila mnogo bolja, "crveni" su postali bolji u skoku, odbrana je bila bolja nego u prvoj četvrtini, pa je poslije serije 7:0 naša selekcija imala osam poena prednosti (34:26), da bi nakon trojke Mihailovića Crna Gora stigla i do prve dvocifrene prednosti - 45:33.

Radovićeva ekipa je sa 50 postignutih poena otišla u svlačionicu (50:37), a drugo poluvrijeme je sa sedam vezanih poena otvorio Peri, pa je brzo na semaforu pisalo plus 20 (57:37), a nakon trojke Hadžibegovića i plus 21 - 64:43.

Bilo je tada jasno da će Crna Gora upisati pobjedu u ovom duelu, Švedska je pokušala da ublaži poraz, u jednom trenutku prišla na minus 12 (64:52), ali je naša selekcija opet otišla na plus 21, a na kraju imala maksimalnih 25 poena viška (95:70).

Najefikasniji je bio Peri sa 18 poena. Simonović je imao 16 (osam skokova), Mihailović 13, a Hadžibegović 11 poena.

Kod Šveđana je najefikasniji bio Endžije sa 15 poena.

Kvalifikacije se nastavljaju u novembru, a Crna Gora će tada odigrati dva meča sa Bugarskom.

Izmjena: 20:57h