Mornar parirao do poluvremena, pa primio 105 poena u „Stožicama”

Barani doživjeli 19. poraz u AdmiralBet ABA ligi

9081 pregleda 0 komentar(a)

Dvadeset minuta su košarkaši Mornara u Ljubljani parirali Cedevita Olimpiji, a kada su u trećoj četvrtini ušli u seriju loših napada i brzopletih rješenja postalo je jasno da nema ništa od prve pobjede u gostima još od novembra 2022.

Iznenađenje je tako bilo predaleko - Barani su u 24. kolu regionalnog takmičenja poraženi u "Stožicama" (105:89) i to im je 19. neuspjeh u sezoni, drugi u duelima sa sastavom iz Ljubljane.

Tim Mihaila Pavićevića je dobro otvorio utakmicu, poveo 9:4 i kompletno prvo poluvrijeme bio konkurentan domaćinu koji je na odmor pošao sa poenom prednosti - 47:46.

Sredina trećeg perioda je, ipak, odredila dalji tok - tada je Mornar napadački potpuno stao, sa mnogo individualne i premalo timske košarke, a Cedevita je to surovo kaznila i sa nekoliko trojki iz tranzicije otišla na nedostižnu razliku.

Tako je sve bilo gotovo poslije 30 minuta kada je na semaforu stajalo 75:61 za izabranike Zorana Martiča koji su se izjednačili sa Zadrom na poziciji broj četiri.

Aleks Gavrilović je bio najefikasniji u Mornaru sa 26 poena (uz sedam skokova), Markus Veders je imao 24 i 10 uhvaćenih lopti, a Tevijan Dan-Martin 17... U Cedevita Olimpiji se istakao Alen Omić sa 20.

Mornar nastavlja borbu za plasman u baraž, a rival Krka - od koje ima trijumf više - večeras u 19 sati gostuje Igokei.

Pitanje je, međutim, da li će i posljednje mjesto na tabeli značiti ispadanje ili odlazak u baraž, jer se tek čeka odluka o ulasku Dubaija u ABA i proširenju lige.

CEDEVITA OLIMPIJA - MORNAR 105:89 (30:28, 17:18, 28:15, 30:28)

Ljubljana - Dvorana „Stožice”. Gledalaca: 1.725. Sudije: Belošević (Srbija), Dragojević (Crna Gora), Peić (Hrvatska).

Cedevita Olimpija: STJUART 17, Radović 8 (2-2), Radičević 5, KOBS 15 (2-1), GLAS 5 (2-0), BLAŽIČ 18 (6-5), Todorović, Klobučar, OMIĆ 20 (1-0), Dragić 11, Šaškov 6 (1-0).

Mornar: VEDERS 24 (5-5), DAN-MARTIN 17 (3-2), LUIS 9, Luković 2, Bursać 4, Miković, Voler 5, Komnenović, GAVRILOVIĆ 26 (2-2), VRANJEŠ 2, Peković, Radetić.