Mornar sezonu okončao bez pobjede na gostovanjima

Barani u posljednjem kolu regularnog dijela AdmiralBet ABA lige izgubio od FMP-a - 111:94

12970 pregleda 3 komentar(a)

Sezonu punu trubulencija u AdmiralBet ABA ligi košarkaši Mornara su završili 13. porazom u gostima.

Barani, koji su juče saznali da opstaju u ligi nakon ulaska Dubaija, izgubili su u posljednjem meču regularnog dijela regionalnog takmičenja od FMP-a u meču bez rezultatskog značaja.

U Železniku je bilo 111:94 za domaćina, pa je tim Mihaila Pavićevića sezonu okončao bez trijumfa na strani, a večeras je doživio 24. neuspjeh u nizu na gostovanjima. Serija traje od novembra 2022.

Mornar je u prvoj četvrtini imao i 13 poena minusa, ali je na veliki odmor pošao sa plus jedan - 51:50.

Sredinom treće četvrtine je bilo i 60:54 za barsku ekipu, koja je posljednji put vodila u drugom minutu posljednjeg perioda - 83:81. Nakon toga se potpuno raspala, pa je FMP stigao do ubjedljive pobjede.

Tevijan Dan-Martin je imao 26 poena u Mornaru, Markus Veders je bio na svom nivou sa 21 i 14 skokova, a dvocifren učinak su imali još Nemanja Vranješ (15), Uroš Luković (11) i Antabija Voler sa 10.