Finiš nije ukrasio djelo: Crna Gora u posljednjoj četvrtini ispustila pobjedu protiv Brazila

Crna Gora na startu kvalifikacija za Olimpijske igre izgubila od Brazila - 81:72. Naša selekcija vodila više od 30 minuta, ali je u finišu posustala i izgubila. Naredni meč sjutra (14:30) protiv Kameruna

22550 pregleda 76 reakcija 30 komentar(a)
Nikola Vučević je imao dabl-dabl učinak, Foto: FIBA

Vodila je košarkaška reprezentacija Crne Gore protiv Brazila više od 30 minuta, u prvom poluvremenu imala maksimalnih 13 poena prednosti, ali je finiš meča, odnosno posljednjih pet minuta, pripao rivalu, koji je uspio da preokrene i upiše pobjedu na startu olimpijskog kvalifikacionog turnira u Rigi.

Crna Gora je danas u "Riga areni" izgubila od Brazila (81:72), a sjutra je (14:30) protiv Kameruna očekuje odlučujući meč. Pobjeda nad afričkom selekcijom vjerovatno bi garantovala polufinale, dok bi u slučaju poraza Crna Gora završila učešće na turniru na Baltiku.

Ekipa Boška Radovića je dobro otvorila utakmicu, vodila od starta, a u odbrani igrala prilično čvrsto. Nakon trojke Petra Popovića, Crna Gora je povela 17:9, a prvu dvocifrenu prednost stekla kada je Dino Radončić položio loptu u koš - 19:9.

Sve je u tim trenucima polazilo za rukom našoj selekciji - prednost je u nekoliko navrata išla do deset poena, a maksimalnih 13 razlike (30:17) Crna Gora je imala poslije trojke Andrije Slavkovića.

Slavković je u tim trenucima imao dobru rolu, vezao je sedam poena, a nakon njegovih novih poena naša selekcija je opet imala plus 13 - 32:19.

Potom je Brazil preko Neta vezao šest poena, prišao na 32:25, a Marko Simonović pogodio trojku i odveo Crnu Goru na plus 10 - 35:25.

Ali, danas naša selekcija nije imala rješenje za Bruna Kabokla, koji je odigrao izvanrednu utakmicu. Na krilima centra, koji je na izlaznim vratima Partizana, Brazil je napravio seriju 7:0, smanjio na 35:32, a na odmor otišao sa šest poena minusa - 42:36.

Na startu drugog poluvremena Crna Gora je imala problema u napadu, lopta nije htjela u koš, ali ni rival u tim trenucima nije uspio da se dodatno primakne našoj selekciji.

Kada je Popović pogodio za 46:38, Crna Gora je posljednji put na meču imala osam poena prednosti. Brazil je vezao šest poena, opet prišao na minus dva (46:44), da bi naša ekipa u posljednji minut treće četvrtine ušla sa plus sedam (54:47, trojka Simonovića).

U četvrtoj četvrtini Crna Gora je ispustila prednost, koju je imala od početka utakmice - poslije poena Kabokla, Brazil je prvi put poveo (61:59), a onda je veteran Uertas odveo "karioke" na plus četiri - 65:61.

Tada je Crna Gora posljednji put uspjela da se vrati i povede - napravila je mini-seriju 6:0 i stigla do 67:65 (poeni Vučevića, 5:39 do kraja), ali je već u narednom napadu Slavković faulirao Majndla, koji je pogodio trojku, a onda i dodatno bacanje - 69:65.

Do kraja meča je prednost bila na strani Brazilaca, a tačku na utakmicu stavio je Uertas, trojkom, nakon ofanzivnog skoka Gi Santosa.

Najefikasniji kod Crne Gore je bio Nikola Vučević sa 17 poena i 13 skokova. Simonović je imao 15 poena, Popović 11, a Peri 10 (šut iz igre 4/18).

U reprezentaciji Brazila je najefikasniji bio Kaboklo sa 25 poena i devet skokova. Uertas je imao 17, a Majndl 10 poena.

BRAZIL - CRNA GORA 81:72 (15:23, 21:19, 16:14, 29:16)

Riga - "Riga arena". Gledalaca: 1.022. Sudije: Zurapović (BiH), Kato (Japan) i Reno (SAD).

Brazil: Dos Santos 4 (3-2), FELISIO, Didi, Benite, UERTAS 17, SANTOS 9 (4-3), Majndl 10 (3-2), Neto 7 (5-3), DE PAULA 1 (2-1), Kardoso, Kaboklo 25, DIJAS 8.

Crna Gora: Baćović, Ilić 2, VUČEVIĆ 17 (2-2), HADŽIBEGOVIĆ, Slavković 7, RADONČIĆ 6 (2-2), Simonović 15, Jovanović, Drobnjak 2, POPOVIĆ 10 (3-3), Bogavac 2, PERI 11 (2-2).