Prvi poraz SC Derbija: „Studenti” se kasno probudili u Zagrebu

Podgorički tim izgubio od Cibone u 2. kolu AdmiralBet ABA lige

6404 pregleda 3 komentar(a)

SC Derbi nije ponovio gotovo ništa iz utakmice sa Spartakom na startu AdmiralBet ABA lige, poraz je tako bio neminovan u Zagrebu.

Bolja od „studenata” je bila Cibona koja je u Draženovom domu slavila 75:69 u meču u kojem je imala kontrolu od sredine druge četvrtine.

Serijom 11:0 u prvom periodu je tim Petra Mijovića stigao do sedam poena prednosti (17:10), u tim momentima je igra „cibosa” izgledala haotično, ali su se stvari na terenu brzo promijenile jer SC Derbi na obje strane parketa nije imao pravu agresivnost. Ili bolje je reći, imao je tek kada je bio u debelom zaostatku.

Podgorički tim je primio čak 28 poena u drugoj četvrtini, na veliki odmor je pošao sa minus šest (40:34), a u nastavku je imao nekoliko šansi da poremeti planove domaćinu.

Tri i po minuta prije kraja trećeg perioda kod rezultata 52:49 je indisponirani Erik Nil iz tranzicije promašio trojku za izjednačenje, nakon čega je uslijedila serija Cibone 10:0, potom je bilo i rekordnih minus 14 (69:55), ali utakmica ni tada nije bila riješena.

Derbi je smanjio na 69:64, pa napada da dodatno smanji prednost Cibone, ali ga je olako i prokockao, čime je otišla i posljednja šansa da se uđe u neizvjesnu završnicu.

Entoni Barber i Toni Ročak su imali po 17 poena u Ciboni, jedan manje je upisao Piter Džok, dok je najefikasniji u Derbiju bio Zoran Nikolić sa 15. Dvocifren učinak je imao i Luka Bogavac (11).

Derbi 7. oktobra u „Morači” igra protiv Zadra.

CIBONA - SC DERBI 75:69 (12:17, 28:17, 22:19, 13:16)

Zagreb - Košarkaški centar „Dražen Petrović”. Gledalaca: 400. Sudije: Pukl, Majkić (Slovenija), Davidov (Sjeverna Makedonija).

Cibona: Vuković 2, ROČAK 17 (5-5), RADOVČIĆ 9, Perasović, Skorić, Bundović 2, BARBER 17 (4-3), Majcunić 3, DŽOK 16 (2-2), Bart, Katanović, ZANA 9 (3-1).

SC Derbi: Sudar, NIL 7 (3-2), Anđušić 9 (2-1), Bogdanović 2 (2-0), HADŽIBEGOVIĆ 5, VUČELJIĆ 3, Grbović 5, NIKOLIĆ 15 (1-1), Drobnjak 4 (2-2), Todorović, BOGAVAC 11 (4-3), Mirković 8 (2-0).