Rutinska pobjeda nad Igokeom, Budućnost čuva perfektan učinak

Podgoričani upisalio treći trijumf u AdmiralBet ABA ligi

9089 pregleda 23 reakcija 2 komentar(a)

Budućnost je sačuvala maksimalan učinak u AdmiralBet ABA ligi, i to na terenu na kojem je posljednje dvije godine gubila.

Podgoričani su na 3:0 u regionalnom takmičenju poslije trijumfa nad Igokeom koji nijednog momenta nije bio pod znakom pitanja - konačnih 76:71 čak ni ne oslikavaju koliko je tim Andreja Žakelja kontrolisao stvari u Laktašima.

Loše šutersko prvo poluvrijeme na obje strane je "prijalo" Budućnosti koja je uz samo jednu pogođenu trojku (Mateo Drežnjak u finišu druge četvrtine) imala komotnu dvocifrenu prednost - ona je nakon 20 minuta iznosila plus 15 (42:27).

Mogla je da se očekuje reakcija Igokee u nastavku. I viđena je, pa je ekipa Nenada Stefanovića na nešto više od pet minuta do kraja trećeg perioda prišla na 45:40.

I od tog momenta su "plavi" opet dodali gas - uslijedile su dvije trojke Flečera Megija koje su dale do znanja domaćinu da nema šansi, mada se Budućnost kockala u posljednjim minutima.

KK Budućnost Voli

Igokea je, naime, u finišu serijom 9:0 smanjila na 73:69, a onda je Nikola Tanasković uz faul na 18 sekundi prije kraja stavio tačku...

"U drugom poluvremenu smo mali pali, to sam i očekivao, ali mislim da smo odigrali dosta dobro u odbrani. U napadu ni mi ni Igokea nismo bili raspoloženi, mada smo reagovali dobro poslije proaza od Gran Kanarije u srijedu. Tražili smo reakciju i imali smo je, došli smo da dobijemo, to smo i uradili", rekao je Žakelj.

Mekinli Rajt je imao 14 poena u pobjedničkoj ekipi, Kenan Kamenjaš je uz 12 dodao i osam skokova, Megi je upisao 10... Kod domaćina se istakao Terel Karter (19).

IGOKEA - BUDUĆNOST VOLI 71:76 (15:20, 12:22, 18:14, 26:20)

Laktaši - Sportska dvorana Laktaši. Gledalaca: 1.300. Sudije: D. Javor, Majkić, E. Javor (Slovenija).

Igokea: ENAM 2, Radošić 1 (2-1), Gavrilović 11 (10-7), DŽONS 7, Pušica 4, Ilić, Stanković 5, Antunović, MILOSAVLJEVIĆ 14 (6-5), SIMANIĆ 2, KARTER 19 (7-5), Jeremić 6.

Budućnost Voli: SULEJMON 9 (6-5), Ilić 6, Megi 10 (1-1), SLAVKOVIĆ 2, TANASKOVIĆ 9 (1-1), FEREL 9 (2-1), Jovanović, Drežnjak 3, Rajt 14 (3-3), AZUBIKE 2, Kamenjaš 12 (1-0).