Kotor iznenadio Podgoricu, Sutjeska slavila u Bijelom Polju

Kompletirano je 1. kolo Prve crnogorske košarkaške lige

3064 pregleda 0 komentar(a)
Košarkaši Podgorice, Foto: KK Podgorica

Košarkaši Kotora priredili su veliko iznenađenje i večeras u gostima savladali Podgoricu Bemax (89:87) u 1. kolu Prve crnogorske košarkaške lige

Podgorica je u 22. minutu imala 15 poena prednosti (52:37) i činilo se da će bez problema opravdati ulogu favorita. Ipak, Kotor je uspio da napravi reakciju i da serijom 16:0 stigne do dvocifrenog plusa u 33. minutu, kada je Mačić pogodio trojku za 75:65.

Djelovalo je da je povratak domaćina nemoguć, ali je Živanović pogodio trojku na 82 sekunde prije kraja za egal – 85:85.

Ipak, Jovanović je na 23 sekunde prije kraja pogodio za prednost (89:87), a iako su gosti imali napad da riješe sve, pogriješili su, pa je Skot imao priliku da pogodi, ali je promašio šut za produžetak…

"Čestitam ekipi Kotora na pobjedi. Dozvolili smo im previše lakih poena. Iako smo imali prednost nijesam zadovoljan kako smo izgledali. Zaslužena pobjeda rivala, nakon što smo ušli u kontra ritam u drugom poluvremenu, promašivali mnogo otvorenih šuteva, što je Kotor znao da iskoristi", kazao je Dragan Radović, trener Podgorice Bemax.

U timu Podgorice Skot je bio najefikasniji sa 31 poenom, Smit je dodao 12, koliko je postigao i Golke. Sa druge strane u redovima Kotora blistao je Jovanović sa 28 poena, a dvocifreni su bili još Kostić 14, te Mačić i Kartalović po 12.

"Iznenađenje, jer je Podgorica bila favorit ne u ovom meču, već kompletne lige. Dobro smo se spremili, iako se nijesmo nadali da možemo da pobjeđujemo ovako jake ekipe. Ali, ove sezone smo jači nego minule i ovo je nagrada za veliki rad, koji smo počeli još u avgustu", kazao je trener Kotora Momčilo Knežević.

Sutjeska Elektroprivreda je opravdala ulogu favorita u Bijelom Polju protiv Jedinstva 1950 i slavila 81:68.

Sutjeska je sredinom druge četvrtine napravila seriju 10:0, povela 31:22, a na poluvrijeme imala plus 14 - 44:30.

U trećoj četvrtini je Jedinstvo dva puta prilazilo na minus tri, ali je ekipa Dragana Bajića napravila seriju 8:0 i u četvrtu četvrtinu ušla sa 11 poena prednosti (65:54), čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Filip Barović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena, uz šest skokova. Spasojević je dodao 16, Vebster 13, dok je Starovlah imao dabl-dabl - 11 poena i 10 skokova.

Kod Jedinstva se istakao Marko Kljajević sa 12 poena, Nenad Vuković je imao 11, a Nemanja Knežević 10 poena.

Sjajan meč viđen je u Golubovcima, gdje je nakon velike drame Dečić savladao Milenijum 93:92. Milenijum je u prvoj četvrtini postigao čak 36 poena, vodio u 28. minutu 70:58, da bi Dečić preko Bogojevića u 36. minutu preokrenuo (82:80) i na kraju došao do trijumfa.

U timu Dečića Marko Koljević postigao je 30 poena, uz devet skokova, Petar Ivanović dodao je 17, a imao je i 11 skokova, dok su dvocifreni bili još Luka Nikaljević sa 12 i Đorđe Marinović sa 11.

Ibar je savladao Danilovgrad 76:69. Gosti su na poluvremenu, nakon trojke Popovića, vodili 43:32, da bi Rožajci, poslije trojke Nurkovića u 32. minutu preokrenutli – 62:60, a u finišu stigli do 72:62.

Najefikasniji je bio Vasilije Knežević sa 16, a dvocifreni su bili još Nurković, i Đukanović (po 12), te Kalić sa 10.

Kod gostiju je Popović ubacio 22 poena uz osam skokova.

Primorje je u Baru opravdalo očekivanja u istorijskom meču za Šušanj, koji je odigrao prvi meč u elitnom rangu – Novljani su trijumfovali 104:67.

Kod Novljana se istakao Baranin Ognjen Čarapić sa 19 poena, uz sedam asistencija. Miljanić je dodao 17, Rid 14, dok su kod domaćina najefikasniji bili Kosović i Pots sa po 13.

Prethodno je SC Derbi savladao Vukove Zetu 83:58, a Teodo ekipu Lovćena 1947 (75:43).