Sutjeska izgubila od Bosne

Bosna slavila 78:74

3720 pregleda 5 komentar(a)
Andrevud u duelu sa Mitrovićem, Foto: Bosna/Bulend Saciragic

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras od Bosne u Sarajevu (78:74) u meču drugog kola NLB ABA2 lige.

Nikšićanima je to prvi poraz u regionalnom takmičenju, dok je ekipa koju vodi Zoran Kašćelan stigla do prve pobjede.

Sutjeska je na startu imala pet poena prednosti (7:2), a sredinom tog perioda i plus tri (17:14). Ispostavilo se da je to bilo posljednje vođstvo ekipe Dragana Bajića - Bosna je napravila seriju 10:0, povela 24:17, a u drugoj četvrtini imala i maksimalnih 15 poena prednosti - 38:23.

Nikšićani su tokom treće četvrtine prilazili na minus četiri, ali je Bosna u posljednjoj četvrtini ponovo stekla dvocifrenu prednost (65:55).

U posljednjem minutu je bilo uzbudljivo, budući da je Sutjeska poslije poena Starovlaha prišla na minus dva (73:71), a nakon trojke Vebstera i na poen zaostatka (75:74). Ipak, Bosna je već u narednom napadu, preko Lutetea bila precizna za tri poena, povela 78:74 i stigla do trijumfa.

Najefikasniji kod Sutjeske je bio Starovlah sa 16 poena. Na drugoj strani je Andervud takođe postigao 16 poena.