Bez iznenađenja u „Morači”: SC Derbi unervozio Partizan pa stao u posljednoj četvrtini

Drugi poraz „studenata” u AdmiralBet ABA ligi

14446 pregleda 6 komentar(a)

Prvi put u sezoni košarkaši SC Derbija su poklekli u „Morači”, i to u duelu u kojem su propustili šansu da ako ništa drugo zagorčaju život Partizanu u finišu treće četvrtine.

„Studenti” su doživjeli drugi poraz u AdmiralBet ABA ligi (80:60), na kraju je ispalo rutinski za favorita iako je podgorička ekipa u finišu trećeg perioda na minsu šest (56:50) imala četiri napada da smanji zaostatak i potpuno se vrati u utakmicu.

Nisu uspjeli, Partizan je taj nalet odbio već u uvodu posljednje četvrtine stigao do 14 poena prednosti i lagano priveo meč kraju za četvrti trijumf u isto toliko mečeva u regionalnom takmičenju...

Partizan je mnogo bolje počeo duel, u prvih 12 minuta postigao sedam trojki iz 11 pokušaja, ali tim Petra Mijovića nije gubio glavu iako je sve vrijeme bio u minusu.

„Crno-bijeli” su sa plus 11 otišli na veliki odmor (46:35), a treća četvrtina je počela tubulentno - Mijović je na 50:38 za goste nezadovoljan suđenjem dobio tehničku grešku, a onda i isključenje.

Partizan je potom poveo 52:38, ali je Derbi reagovao i gotovo se vratio u meč dvadesetak minuta kasnije...

Presudna su bila posljednja tri minuta trećeg perioda kada je Partizan potpuno stao napadački, a domaćin preko Luke Bogavca i Davida Mirkovića u nekoliko napada propustio idealne šanse da vrati neizvjesnost.

Partizan je poslije 30 minuta imao 58:50, a onda i 62:50 kada je bilo jasno da je Derbi izgubio momentum.

Emir Hadžibegović je sa 13 poena bio najefikasniji u Derbiju, po 10 su postigli Erik Nil i Bogavac, dok je u Partizanu dominantna figura bio Karlik Džons (19).

SC DERBI - PARTIZAN 60:80 (17:23, 18:23, 15:12, 10:22)

Podgorica - SC „Morača”. Gledalaca: 2.140. Sudije: Pukl (Slovenija), Kardum, Gracin (Hrvatska).

SC Derbi: Sudar, NIL 10 (3-2), Pavlićević, Anđušić, BOGDANOVIĆ 2, HADŽIBEGOVIĆ 13 (4-3), Vučeljić 2, Grbović 3, NIKOLIĆ 8 (5-2), Drobnjak 8 (1-1), BOGAVAC 10, Mirković 4.

Partizan: Dejvis 10 (2-2), LUNDBERG 13 (7-6), DŽONS 19 (2-2), NIKILINA 9, KOPRIVICA 7 (1-1), NAKIĆ 6 (1-0), Bošnjaković 2, Marinković 1 (1-1), Pokuševski 5, Braun 6, BONGA 2, Lakić.