Dobra partija Ivanovića, Breša izgubila od Olimpije u Milanu

Breša izgubila od Milana 88:85

3717 pregleda 0 komentar(a)
Ivanović na večerašnjem meču, Foto: Pallacanestro Brescia

Crnogorski reprezentativac, Nikola Ivanović odigrao je danas dobru utakmicu, ali njegova Breša nije uspjela da savlada u gostima Olimpiju iz Milana.

Aktuelni šampion Italije je u 3. kolu domćeg šampionata slavio 88:85.

Tokom prve četvrtine je Milano napravio seriju 7:0 i poveo 25:20, ali je Breša odgovorila, vezala 10 poena i početkom drugog perioda povela 32:27.

Prednost gostiju nijednog trenutka nije prelazila pet poena, a treća četvrtina je protekla u znaku "manekena", koji su u jednom trenutku imali 12 poena prednosti - 72:60.

Ni ta prednost timu Etorea Mesine nije bila dovoljna da mirno privede meč kraju - Breša je odgovorila, u finišu prišla na poen zaostatka (86:85) i imala napad za preokret. Tada je Ivanović bio neprecizan za dva poena, a onda je faulirao Šildsa, koji je pogodio oba slobodna bacanja - 88:85.

Do kraja je ostalo 12 sekundi, Breša je krenula u napad, ali je Olimpija odigrala sjajnu odbranu i stigla do trijumfa.

Ivanović je meč završio sa 16 poena (14 u prvom poluvremenu), tri skoka i šest asistencija. Efikasniji od njega bio je bivši košarkaš Budućnosti, Amedeo dela Vale, koji je postigao 19 poena.

Kod ekipe iz Milana su Šilds i Dimitrijević ubacili po 15 poena.