Senzacionalan preokret Žalgirisa u Milanu, brejk Partizana, Real oživio i u reprizi finala savladao PAO

Četvrto kolo Evrolige u košarci

6786 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.10.2024. 23:10h

Košarkaši Partizana su u 48 sati vezali dvije pobjede u Evroligi, a druga u sezoni je stigla na gostovanju.

Upisana je beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić", i to protiv Makabija - 91:79, pa tim Željka Obradovića poslije četiri kola ima polovičan učinak.

Izraelci su u prvom poluvremenu imali čak 16 ofanzivnih skokova i ukupno 14 više od protivnika, a serijom 10:0 su nakon 20 minuta došli do prednosti 46:42.

Na startu nastavka su poveli 48:42, a nakon toga je viđen neki drugačiji Partizan - prije svega defanzivno mnogo bolji, a u napadu su stvari u svoje ruke preuzeli Sterling Braun, Frenk Nilikina i Karlik Džons. Razlika je rasla do konačnih plus 12.

Braun je sa 20 poena predvodio "crno-bijele", 14 je upisao Isak Bonga, a Karlik Džons i Ife Lundberg po 11, pa je Partizan slavio u gostima u Evroligi nakon 11 poraza - prvi put od decembra 2023. i duela sa Valensijom.

U Makabiju, koji je takođe na skoru 2-2, najefikasniji je bio Livaj Rendolf sa 19 pogodaka.

Real je u reprizi finala iz prošle sezone bio bolji od Panatinaikosa (90:86) za prekid mini serije od dva poraza (u Endesa ligi i Evroligi), pa je sada PAO taj koji je vezao dva neuspjeha, nakon što je izgubio u Parizu.

Fakundo Kampaco je imao 19 poena, šest asistencija i pet skokova, Džanan Musa 15 koševa, a na drugoj strani Kendrik Nan je bio najbolji sa 23.

Senzacionalan povratak je imao Žalgiris u Milanu, iako je četiri minuta i devet sekundi prije kraja treće četvrtine gubio 62:35.

Viđen je drugi najveći preokret u istoriji Evrolige, pa je tim Andree Trinkjerija trijumfovao 85:82 tako što je posljednji period riješio rezultatom 37:16.

Dovidas Gedraitis je imao 21 poen, Silvan Fransisko 17, a kod domaćina se pamti dabl-dabl Nikole Mirotića (17 i 11 uhvaćenih lopti).

Na učinku 2-2 je i Bajern poslije teško odrađenog posla protiv Pariza u Minhenu - 109:107.

Čak 80 poena za Bavarce je postigao trio Karsen Edvards - Šabaz Nejpir - Devin Buker (32+27+21), a plejmejker Parižana Ti Džej Šorts je promašio polaganje za pobjedu gostiju.

Težak poraz od Crvene zvezde u Istanbulu je prebolio Fenerbahče i reagovao na gostovanju Albi - slavio je u Berlinu 78:71 uz 14 poena Najdžela Hejs Dejvisa.

Feneru je to treći trijumf, a Alba je na 1-3.