Mihailović briljirao, Zadar izgubio od Partizana

Partizan u 5. kolu AdmiralBet ABA lige slavio 75:71

5952 pregleda 2 komentar(a)
Vladimir Mihailović, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Crnogorski reprezentativac, Vladimir Mihailović odigrao je večeras odličnu utakmicu, ali njegova partija nije bila dovoljna Zadru da napravi iznenađenje i na domaćem terenu savlada Partizan u 5. kolu AdmiralBet ABA lige.

"Crno bijeli" su u dvorani "Krešimir Ćosić" slavili 75:71 i stigli do pete pobjede u regionalnom takmičenju.

Mihailović je na terenu proveo 35 minuta i za to vrijeme postigao 29 poena (10/16 šut iz igre), uz dva skoka, za indeks korisnosti 24. Bivši košarkaš Budućnost Volija ove sezone u AdmiralBet ABA ligi prosječno postiže 15,6 poena.

Nakon prvog poluvremena je djelovalo da će Partizan lako doći do još jednog tirjumfa. Ekipa Željka Obradovića je poslije 20 minuta vodila 42:31, ali su Zadrani u trećoj četvrtini igrali sjajno i poslije serije 13:0 poveli 46:45.

Ekipa Danijela Jusupa je poslije 30 minuta imala plus četiri (58:54), ali je Partizan na startu četvrte četvrtine napravio seriju 7:0 i poveo 61:58.

U finišu meča (2:53 do kraja) Gegić je pogodio za novo vođstvo domaće ekipe (69:68), ali je na drugoj strani odgovorio Karlik Džons sa pet vezanih poena (73:69), koji je odveo "crno-bijele" do novog trijumfa.

Osim Mihailovića u domaćoj ekipi je dvocifren bio još Gegić sa 14 poena. Na drugoj strani je Bonga ubacio 16, Karlik Džons 14, Koprivica 11, a Nilikina 10.