Pet minuta mraka izbrisalo Megijev šou-tajm: Budućnost poražena od Radonjićevog Bahčešehira

Crnogorski tim upisao treći poraz u Evrokupu (92:75) - turska ekipa meč u "Morači" riješila serijom 17:0 u finišu treće četvrtine

13940 pregleda 102 reakcija 26 komentar(a)
Tokom prvog poluvremena ubacio 23 poena, uz jedan promašaj: Flečer Megi, Foto: KK Budućnost Voli

Flečer Megi je "Morači" tokom prvog poluvremena priredio predstavu za pamćenje, "sipao" je iz svih pozicija praktično bez promašaja, ali je njegov meč i sve pokušaje Budućnosti izbrisalo pet minuta mraka u finišu treće četvrtine...

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Bahčešehira (92:75), pa su nakon pet kola Evrokupa na skoru 2-3.

Poslije četiri pobjede zaredom, ekipa Andreja Žakelja je u tri dana vezala dva poraza - nakon Crvene zvezde, našu najveću dvoranu osvojio je i tim koji sa klupe predvodi Dejan Radonjić, nekadašnji igrač i trener Budućnosti.

sss

Megijevih pet minuta bez promašaja

Bahčešehir je bolje ušao u meč, nakon trojke Džejlina Smita poveo 19:10, da bi drugu četvrtinu otvorio sa dva pogođena penala našeg Marka Simonovića za 28:20.

A, onda je krenuo "Megi šou" - bek Budućnosti je sa devet vezanih poena donio "plavo-bijelima" prvo vođstvo (30:29).

Bili su to zapravo trenuci perfektne košarke momka sa Floride, odavno neviđena igra u našoj najvećoj dvorani. Snajperista Budućnosti je za pet minuta na parketu postigao 15 poena, sa stoprocentim učinkom pored svake kolone - tri od tri trojke i dva od dva za dva poena i sa linije penala.

Do poluvremena je imao samo jedan promašaj, a sa 23 poena "zatrpao" koš Radonjićeve ekipe.

Da prednost crnogorskog prvaka u tim trenucima ne bude veća pomalo su se pobrinule i sudije koje su u finišu druge četvrtine i početkom treće svirale nekoliko nesportskih grešaka košarkašima Budućnosti, pa su Tajler Kavano i Aksel Butej čuvali goste.

Serija 17:0 "ubila" nade

Početak drugog poluvremena nije donio lijepu košarku, Budućnost se mučila sa Radonjićevom odbranom, a Megi je sada imao više problema sa faulovima prilikom šuta za tri poena nego što je pogađao, pa su "plavo-bijeli" u trenutku kada su vodili 56:53 krenuli da tonu.

Tokom posljednjih skoro pet minuta trećeg perioda momci u plavom nisu mogli da ubace ništa, a Bahčešehir je serijom 17:0 otišao na ogromnih 70:56.

Tokom posljednjih 10 minuta Budućnost je pokušavala da se vrati, ali je klub iz Istanbula znao kako da odražava razliku, pa praktično domaćinu nije dozvolio ni da zaprijeti.

BUDUĆNOST VOLI - BAHČEŠEHIR 75:92 (20:26, 29:19, 7:25, 19:19)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 1.700. Sudije: Bisang (Francuska), Travicki (Poljska), Atard (Italija).

Budućnost Voli: SULEJMON 12 (2-1), Ilić 1 (2-1), Megi 23 (4-4), Slavković 4, TANASKOVIĆ 2, FEREL 19 (5-5), Jovanović, DREŽNJAK, Omić, Rajt 7 (2-2), Azubuike, KAMENJAŠ 7 (4-3).

Bahčešehir: SMIT 20 (2-2), Hazer 14 (6-2), MASINBURG 8 (5-3), Haltali, Iljasoglu, Mutaf, Arna, Simonović 13 (8-7), ODIJAS 9 (6-3), KAVANO 7 (6-4), Bas, BUTEJ 21 (3-2).