Leteća Budućnost još jednom osvojila Kuću zmaja

Povratak pobjedama - "plavo-bijeli" u Ljubljani ubjedljivo savladali Cedevita Olimpiju, u 6. kolu AdmiralBet ABA lige (91:71)

14719 pregleda 89 reakcija 4 komentar(a)
Slavlje "plavo-bijelih" u Ljubljani, Foto: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Kuća zmajeva iz Ljubljane osvojena je još jednom - četvrti put u šestom meču koji je Budućnost igrala u prijestonici Slovenije od kada Olimpija u imenu ima i prefiks Cedevita.

Ovog puta problem nije bilo ni lošije otvaranje utakmice - crnogorski prvak je u 6. kolu AdmiralBet ABA lige ubjedljivo savladao Cedevita Olimpiju 91:71 i upisao peti trijumf u regionalnom takmičenju.

Ono što je posebno bitno ekipa Andreja Žakelja vratila se pobjedama nakon dva vezana poraza u "Morači" - od Crvene zvezde i Bahčešehira.

ss

Reakcija kapitena

Loše je Budućnost ušla u utakmicu protiv ekipe koja je i ovog puta bila bez pomoći našeg stručnjaka Zvezdana Mitrovića (operisao diskus), mučila se i sa skokom, pa je domaćin u dva navrata tokom prve četvrtine imao plus deset (20:10 i 26:16)...

Ipak, u drugom kvartalu je sve ispravila.

Kapiten Aleksa Ilić je donio skokove, a koševima Rašida Sulejmona "plavo-bijeli" su prvi put poveli na pet minuta do odmora (32:30), da bi u finišu na krilima Kenana Kamenjaša, Mekinlija Rajta i večeras sjajnog Nikole Tanaskovića (trojka) stigli do lijepih plus pet pred odlučujućih 20 minuta (46:41).

Dominacija u drugom poluvremenu

Sve je nakon toga bilo lakše za klub iz Podgorice - trojka Andrije Slavkovića i dva poena Kamenjaša za deset razlike (51:41) najavili su ubjedljivu pobjedu, da bi zatim centar iz Bosne i Hercegovine sjajno asistirao (imao šest dodavanja) za Jogija Ferela koji je trojkom donio 56:45.

Ubrzo je krenuo i Sulejmon, a njegovih sedam vezanih poena odveli su Budućnost do najveće prednosti u tom trenutku 68:52 - na minut i 30 do kraja treće

U posljednjoj četvrtini "plavo-bijeli" su imali i plus 20, koji su na kraju bili i konačan rezultat koji je pokazivao semafor u "Stožicama".

CEDEVITA OLIMPIJA - BUDUĆNOST VOLI 71:91 (26:19, 15:27, 13:24, 17:21)

Ljubljana - Dvorana "Stožice". Gledalaca: 2.127. Sudije: Belošević, Jovčić, Milojević.

Cedevita Olimpija: STJUART 13 (4-3), Robinson10 (2-2), DŽONS 18 (2-2), Radović 6, Nikolić 3 (2-0), Glas, BLAŽIČ 10 (6-6), Gnjidić, Beringer 2, GEBEN 9, Ogbeide, DANEU.

Budućnost Voli: SULEJMON 12, Ilić 6 (2-2), Megi, SLAVKOVIĆ 8, TANASKOVIĆ 19 (3-3), FEREL 14 (2-2), Jovanović 4, Drežnjak, Omić 4, Rajt 15 (6-5), Azubuike, KAMENJAŠ 9 (2-1).