"Plavi" dali samo poen u posljednjih šest minuta i 24 sekunde
8172 pregleda 30 komentar(a)
Erl Klark je dao 20 poena, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 19.03.2019. 19:00h

Budućnost Voli je više od 35 minuta bila u igri u stanbulu, ali protiv Fenerbahčea ni to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.

"Plavi" su izgubili rezultatom 76:67, nakon što su dali samo poen u posljednjih šest minuta i 24 sekunde, ostali na nuli kada su u pitanju pobjede u gostima u Evroligi, ali ovaj meč makar najavljuje bolja izdanja Budućnosti u borbi za trofej u ABA ligi.

Fener je upisao 23. trijumf u sezoni, 14. u isto toliko utakmica kod kuće, a tim Jasmina Repeše sada ima skor 6-21.

Budućnost je u ovom meču nastupila bez Norisa Kola i Devina Vilijamsa, a najbolji je bio Erl Klark sa 20 poena, Goga Bitadze je upisao 11, a po 10 Petar Popović i Filip Barović.

Nemanja Gordić, koji je odigrao svih 40 minuta, podijelio je 10 asistencija.

U Feneru su najbolji bili Nikola Kalinić (14) i Jan Veseli (13 pogodaka i devte skokova).

TOK MEČA

Fener je pobijedio Budućnost - u Istanbulu je bilo 76:67.

Sada je i 12:0 serija domaćina. Fener leti ka 23. pobjedi u sezoni.

Fenomenalan napad Fenerbahčea i trojka Alija za šest poena razlike. Sada je 72:66 nakon serije 8:0, do kraja je ostalo još tri minuta i tri sekunde. Tajm-aut Repeše.

Pet minuta prije kraja - Budućnost ima plus dva (66:64), a onda je Veseli pogodio dva slobodna bacanja (66:66).

Fener je izjednačio (64:64). Tajm-aut Repeše.

Imala je Budućnost veliku šansu i za plus šest, ali je Datome izblokirao Gordića u kontranapadu.

Razigrao se Erl Klark - zakucao je uz faul Duveriolua, a onda i pogodio bacanje za 64:60.

Počela je posljednja četvrtina promašajem Erla Klarka, ali je onda trojku pogodio Bel.

Erl Klark je ukrao loptu, a onda i atraktivno zakucao za novo izjednačenje - 58:58 je na kraju treće četvrtine.

Koš Kotija Klarka uz faul Melija. Amerikanac je pogodio i dodatno slobodno bacanje za 52:51.

Tajm-aut Repeše, Fener vodi 52:48.

Popović je iznudio faul u napadu Kalinića, a onda i stigao do 10. poena (48:48).

Trojka Kalinića za novu prednosti domaćina (45:44), onda je van linije 6,75 pogodio i Ali - 48:46.

Bolji početak Fenera i serija 4:0 za vođstvo 40:39, ali je uzvratila Budućnost - 40:43.

Počelo je drugo poluvrijeme u Istanbulu, Budućnost vodi 39:36.

Odličnih 20 minuta je iza igrača Budućnosti u duelu sa Fenerbahčeom u Istanbulu. Vode na poluvremenu 39:36.

Erl Klark sa devet i Filip Barović sa osam poena uz pet skokova predvode "plave", dok je timu Fenerbahčea najefikasniji Kalinić sa devet pogodaka.

Kraj prvog poluvremena.

Osmi poen Barovića i tajm-aut Obradovića na minut i šest sekundi prije kraja poluvremena. Naš tim vodi 39:33.

Trojka Alija, Fener je smanjio na 36:31.

Budućnost je na plus 10 - Barović je pogodio 2+1 za 36:26.

Odličan ritam Budućnosti - serija Budućnosti 7:0, sada je 33:25 poslije pogotka Džeksona.

Tajm-aut Obradovića, Budućnost nakon poena Barovića i pete asistencije Gordića vodi 30:25.

Ishitren šut Popovića u kontranapadu, a onda i druga lična greška beka Budućnosti kod vođstva 28:25.

Tek drugo vođstvo "plavih" u Istanbulu - Bitadze je pogodio uz faul Gudurića, a onda i iskoristio dodatno bacanje - 26:23.

Popović je trojkom otvorio drugu četvrtinu (19:19).

Kraj prve četvrtine: Fenerbahče - Budućnost 19:16.

Devet poena Erla Klarka, u Feneru su po sedam postigli Grin i Kalinić.

Reakcija Budućnosti i serija 5:0 - pogodak Gordića, pa trojka Klarka za 14:10 prije tajm-auta.

Plus šest za Fener - pet poena je vezao Kalinić za vođstvo 11:5, a onda je pogodio i Duveriolu - 14:5.

Klark je poenima sa distance otvorio utakmicu, a onda je Fenerbahče uzvratio koševima Gulera i Enisa za vođstvo - 4:2.

Počeo je meč u "Ulker areni". Startnu petorku Budućnosti čine Gordić, Džekson, Bel, Erl Klark i Bitadze. U sastavu nisu Noris Kol i Devin Vilijams.

Prvu pobjedu na gostovanjima ove sezone u Evroligi košarkaši Budućnost Volija traže protiv najbolje ekipe na Starom kontinentu - Fenerbahčea (18.45).

Četiri kola prije kraja regularnog dijela turski tim je lider sa skorom od 22 pobjede i četiri poraza, ali matematički još nije osigurao prvo mjesto pred put u plej-of.

Budućnost, s druge strane, odavno nema ambicije u Evroligi (skor 6-20) i praktično jedva čeka da se takmičenje završi, jer je u ponedjeljak čeka prvi meč polufinala ABA lige protiv Cedevite u Zagrebu.

A do duela sa hrvatskom ekipom izabranike Jasmina Repeša čeka i okršaj sa Anadolu Efesom u četvrtak u "Morači".

Fener je u prvoj utakmici ove sezone, 20. decembra u Podgorici, bio dominantan - slavio je rezultatom 89:65.