Novi maksimalan poraz Crne Gore, ali i igra koja najavljuje da ima nade

Izabranici Veljka Bašića poraženi 3:0 od Italije, ali pokazali mnogo više nego protiv Bugarske i Slovenije. Sjutra dan pauze, potom dueli odluke sa Češkom i Bjelorusijom

22304 pregleda 7 komentar(a)
Detalj sa večerašnjeg meča, Foto: cev.eu

Treći meč na Evropskom prvenstvu, treći maksimalan poraz odbojkaša Crne Gore - tim Veljka Bašića je poražen od Italije 3:0 (25:17, 25:20, 26:24).

Igra koju su prikazali "crveni", međutim, obećava da će imati šansu da u posljednja dva kola, protiv Češke i Bjelorusije, pokušaju da se makar bore za plasman u osminu finala, ali im je neophodno šest bodova...

Prvi set je riješen već na startu, jer su "azuri" poveli 9:2 i nijednom nisu dozvolili rivalu da zaprijeti.

Drugi dio igre je bio znatno uzbudljiviji. "Crveni" su poveli 6:3, Italijani preokrenuli na 7:6, a potom niko nije imao više od dva poena prednosti do 19:19.

Nažalost, tim sa Apeninskog poluostrva je tada pojačao tempo i serijom 6:1 poveo 2:0.

I treći set je bio izjednačen do 19:19, kada su Miloš Ćulafić i Vojin Ćaćić vezali tri poena za 22:19.

Italija je uzvratila na isti način, izjednačila na 22:22, a Marko Vukašinović je na 23:22 propustio šansu da donese set-loptu.

Rival je to kaznio i iskoristio drugu meč-loptu nakon video čelendža i blok-auta...

ITALIJA - CRNA GORA 3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

Ostrava - „Ostravar arena”. Gledalaca: 411. Sudije: Simonović (Srbija), Fereira (Portugal). Poeni iz napada: Italija 39, Crna Gora 37. Poeni iz bloka: Italija 13, Crna Gora 6. Poeni iz servisa: Italija 5, Crna Gora 2. Greške. Italija 16, Crna Gora 19.

Italija: ĐANELI 4, BALASO (libero), GALASI 6, Zbertoli, Romano, ANCANI 7, MIKIJELETO 10, LAVIJA 14, Pićineli (libero), Rići 2, PINALI 14, Kortezija, Rećine, Botolo.

Crna Gora: Minić, Babić, Zvicer, STRUGAR, ĆAĆIĆ 12, LAKČEVIĆ (libero), MILIĆ 3, VUKAŠINOVIĆ 12, JEČMENICA 3, ĆULAFIĆ 15, Peruničić (libero), Pavićević, Dubak.