Kristofersen podiže formu, Norvežanin slavio u Alta Badiji (video)

Norveški skijaš Henrik Kristofersen pobjednik je trećeg veleslaloma sezone za Svjetski kup

3374 pregleda 0 komentar(a)
Norevžanin u prethodnom veleslalomu bio 11, danas slavio, Foto: Reuters

Norveški skijaš Henrik Kristofersen pobjednik je trećeg veleslaloma sezone Svjetskog kupa.

On je danas u Alta Badiji bio sedmi nakon prve vožnje, a do prve pobjede ove sezone došao je u vremenu dva minuta, 25 sekundi i četiri stotinke.

To je njegova 24. pobjeda u Svjetskom kupu.

Švajcarac Marko Odermat, koji je slavio u prva dva veleslaloma ove sezone, osvojio je drugo mjesto sa zaostatkom od 31 stotinke. Pobjedničko postolje kompletirao je Austrijanac Manuel Feler sa 37 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je njegov sunarodnik Patrik Fortstajn, peti je bio Italijan Luka De Aliprandini, a šesti Amerikanac River Radamus.

Vodeći nakon prve vožnje, Francuz Metju Favr, završio je na 16. mjestu, dok je poziciju bolje plasiran njegov sunarodnik Aleksis Panturo.

Odermat je vodeći u plasmanu veleslaloma sa 280 bodova, Kristofersen je drugi sa 163, a treći Panturo sa 141 bodom.

Odermat je prvi i u ukupnom poretku skijaša sa 553 boda. Austrijanac Matijas Majer je drugi sa 405, a treći Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa 329 boda.

Skijaši će i sjutra u Alta Badiji voziti veleslalom.