Ortlib u Kvitfjelu do drugog vrha podijuma u superveleslalomu

2762 pregleda 0 komentar(a)
NIna Ortlib je obje pobjede zaslužila u super-džiju, Foto: REUTERS

Austrijanka Nina Ortlib pobjednica je superveleslaloma u Kvitfjelu, sedmog u sezoni Svjetskog kupa alpskih skijašica.

Do pobjede, prve nakon više od tri godine u Svjetskom kupu, došla je u vremenu minut, 29 sekundi i 25 stotinki. U Svjetskom kupu ima još samo jedan trijumf u superveleslalomu, a ove sezone ima i drugo mjesto u spustu u Lejk Luizu.

Ortlib je 12 stotinki bila brža od sunarodnice Stefani Venije. Dominaciju Austrijanki u Kvitfjelu potvrdila je Franciska Grič koja je sa zaostatkom od 38 stotinki kompletirala podijum.

Kao četvrtoplasirana završila je Italijanka Sofija Gođa, peta je bila Njemica Ema Ajšer, a šesta Švajcarkinja Žasmin Fluri.

Amerikanka Mikaela Šifrin imala je sedmo vrijeme, dok je Švajcarkinja Lara Gut-Behrami osvojila 20. mjesto.

Italijanka Elena Kurtoni, koja je završila na 12. mjestu, vodeća je u plasmanu superveleslaloma sa 332 boda i ima 19 više od Gut-Behrami. Austrijanka Kornelija Huter je treća sa 290 bodova.

Šifrin je vodeća u generalnom plasmanu Svjetskog kupa 1828 bodova i obezbijedila je peti veliki kristalni globus u karijeri. Gut-Behrami je druga sa 1.007, dok je treća Slovakinja Petra Vlhova sa 975 bodova.