Štefan Kraft oborio jedan od rekorda Jane Ahonena

Kraft je pobjedom u Zakopanima 109. put izborio plasman na pobjedničko postolje i nadmašio rekord legendarnog Finca Janea Ahonena.

4255 pregleda 0 komentar(a)
Kraft je slavio sedmu ovosezonsku pobjedu, Foto: REUTERS

Austrijanac Štefan Kraft pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u poljskim Zakopanima.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 137 i 134 metra, za koje je dobio 332,3 boda. To je njegova sedma pobjeda ove sezone, ukupno 37. u Svjetskom kupu.

Kraft je u Zakopanima 109. put izborio plasman na pobjedničko postolje i nadmašio rekord legendarnog Finca Janea Ahonena.

Njemac Andreas Velinger osvojio je drugo mjesto skokovima od 135,5 i 137 metara i zbirom od 327,8 bodova.

Na pobjedničkom postolju je i Slovenac Anže Lanišek, koji je skokovima od 137,5 i 133,5 metara i 327,3 boda završio kao trećeplasirani.

Austrijanac Mihael Hajbok je bio četvrti (136 i 136), dok je peto mjesto osvojio Japanac Rjoju Kobajaši (136,5 i 136,5).

Kraft je vodeći u generalnom plasamnu Svjetskog kupa sa 1.089 bodova. Velinger je drugi 837, a treći Kobajaši sa 736 bodova.