Bar najbolji na državnom prvenstvu u Tivtu

Karatisti Bara sa 15 medalja, šest zlatnih - najuspješniji su učesnici seniorskog prvenstva Crne Gore u Tivtu

3051 pregleda 0 komentar(a)
Dvije zlatne medalje za Mijača u Tivtu, Foto: Karate savez Crne Gore

Karatisti Bara sa šest zlatnih medalja najuspješniji su učesnici seniorskog prvenstva Crne Gore u Tivtu. Trofej manje osvojili su karatisti Omladinca, dok po jednog prvaka Crne Gore imaju Šotokan tim, Ulcinj, Ris, Bijela i Onogošt.

Karatisti Bara imaju i četiri srebrne i pet bronzanih medalja, Omladinac je osvojio još dvije srebrne i jednu bronzanu medalju, a Šotokan tim jedno srebrno odličje.

Nikšićki Fokus imao je dvojicu finalista, a po jednog Budućnost, Mavaši i Bratstvo.

U katama pojedinačno titule prvaka osvojili su karatisti Bara, Vladimir Mijač i Mila Mraković.

U katama timski su najbolji bili muški tim Bara i ženski tim Ulcinja, a u borbama ekipno karatisti Bara i karatistkinje Omladinca.

U pojedinačnoj konkurenciji zlatne medalje osvojili su Ognjen Bjelajac (Omladinac, do 60), Nenad Dulović (Omladinac, do 67), Nemanja Mikulić (Bijela, do 75), Nikola Malović (Onogošt, do 84) i Nemanja Jovović (Bar, preko 84).

U ženskoj konkurenciji prvakinje Crne Gore postale su Anja Jović (Omladinac, do 50), Jovana Strujić (Ris, do 55), Tina Vujadinović (Bar, do 61), Lea Marić (Šotokan, do 68) i Milena Jovanović (preko 68).

U kata timu prvaci Crne Gore su Vladimir Mijač, Arijan Kočan, Kenan Nikočević i Nikola Milić, odnosno Dielza Rama, Ilza Rama, Izabela Hakanjin i Vasilisa Miranović.

U borbama ekipno šampionske timove čine: Dušan Bijelić, Kenan Nikočević, Nemanja Jovović, Lazar Jovović i Arsenije Tadić u muškoj, odnosno Ana Drašković, Anja Jović, Dragana Konjević i Milena Jovanović u ženskoj konkurenciji.

Na prvenstvu Crne Gore učestvovalo je 57 takmičara iz 16 klubova.