Budva u "Morači" proslavila šesti naslov prvaka Crne Gore

Odbojkaši Budve osvojili su novu duplu krunu na domaćoj sceni, pošto su nakon Kupa u Bijelom Polju, osvojili i EPCG Superligu - pobjedom u četvrtoj utakmici u "Morači" protiv Budućnosti Voleja - 3:1

3478 pregleda 1 komentar(a)
Budvani bez konkurencije na domaćoj sceni, Foto: odbojka.me

Odbojkaši Budve osvojili su novu duplu krunu na domaćoj sceni, pošto su nakon Kupa u Bijelom Polju, osvojili i EPCG Superligu. Budva je u Podgorici završila finalnu seriju protiv Budućnosti sa ukupno 3:1 u pobjedama.

Večeras u Podgorcii je bilo 3:1 za ekipu Miljana Boškovića, pa je Budva tako vezala šest uzastopnih naslova prvaka Crne Gore.

U prvom setu su Budvani odigrali maestralno, uspjeli na razliku da dođu do velikih 2:0, a onda su domaći igrači na veliku želju uspjeli samo do počasnog seta.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Minić sa 22 poena, Radunović sa 19, i Hadžisalihović sa 13 poena.

Kod "plavih" Delić je 16 puta poentirao.

Budućnost Volej – Budva 1:3 (13:25, 26:28, 25:23, 18:25)

Podgorica - SC “Morača”. Gledalaca: 250. Sudije: Kovačević, Simonovska.

Budućnost: Dubak 2, Stanojević (libero), Mašković, Silajdžić 5, Radović 11, Radević 11, A. Radić (libero), Božović, Petričević, Delić 16, Jelić 6, Lojić 2, F. Radić, Milošević. Trener. Dejan Radić.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković, Rađenović, Radunović 19, Radonić 1, Hadžisalihović 13, Krivokapić, (libero) V. Milenković, Ćinćur 6, Milosavljević, Minić 22, Ječmenica 10. Trener: Miljan Bošković.