Jovana Mrvaljević opet uspješna na Evropskom kupu - juniorki Onogošta bronza u Sloveniji

2092 pregleda 0 komentar(a)
Mrvaljević opet dokazala veliki talenat, Foto: IJF

Crnogorska džudistkinja Jovana Mrvaljević osvojila je bronzanu medalju prvog takmičarskog dana Evropskog kupa za juniore u Slovenj Gradecu.

Članica nikšićkog Onogošta savladala je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju, u kategoriji preko 78 kilograma, Kanađanku Marijanu Karas.

Mrvaljević je u četvrtfnalu teške kategorije eliminisala Katerinu Acevsku iz Sjeverne Makedonije, dok je u polufinalnom duelu poražena od Rumunke Darije Tudoraš.

Rumunka je morala da se zadovolji srebrnim odličjem, nakon što je u finalu poražena od Izraelke Alme Juli Majšner. Na pobjedničkom postolju našla se i Ukrajinka Dijala Sjemčenko. Sjutra, drugog takmičarskog dana, na tatami izlaze takmičari do 81 kg, - 90, - 100, i preko 100 kilograma za muškarce, a džudistkinje u kategorijama do 48, 52, i 57 kilograma.

Na Evropskom kupu u Sloven Gradecu bori se 321 takmičar iz 34 države.