Banjaja pobijedio u Moto GP trci za Veliku nagradu Njemačke

Banjaja je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, ukupno šestu u sezoni

2752 pregleda 0 komentar(a)
Franćesko Banjaja, Foto: Reuters

Vozač Dukatija, Franćesko Banjaja pobijedio je danas u uzbudljivoj trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Njemačke i preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu.

Aktuelni šampion pobijedio je nakon što je dva kruga prije kraja do tada vodeći Horhe Martin iz Pramak Dukatija izgubio kontrolu u prvoj krivini i izletio sa staze.

Banjaja je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, ukupno šestu u sezoni i preuzeo je prvo mjesto u šampionatu od Martina, pošto sada ima 222 boda, 10 više od velikog rivala.

Drugo mjesto u današnjoj trci na Sahsenringu zauzeo je Mark Markes iz Dukati Gresinija sa 3,804 sekundi zaostatka, a treći će bio njegov mlađi brat Aleks Markes iz iste ekipe.

Četvrto mjesto zauzeo je Enea Bastijanini, peti je bio Franko Morbideli, a šesto mjesto zauzeo je Migel Oliveira.

U Moto GP šampionatu slijedi pauza, a takmičenje se nastavlja 4. avgusta trkom za Veliku nagradu Velike Britanije na Silverstonu.