Juniorke savladale Albaniju nakon preokreta, protiv Bugarske za bronzu

Crna Gora slavila 3:2, danas (17:30) protiv Bugarske za bronzu

7648 pregleda 2 komentar(a)
Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore, Foto: BVA

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je juče Albaniju 3:2 (23:25, 25:18, 19:25, 25:17, 15:11) na Balkanskom prvenstvu koje se održava u Tirani.

Iako su odbojkašice Albanije, koje su igrale pred svojom domaćom publikom, pokazale izuzetnu borbenost, Crna Gora je uspjela da se izbori za trijumf.

U izuzetno teškom meču, Albanija je osvojila prvi set i došla do vođstva, a nakon što su naše juniorke izjednačile, domaći tim je opet poveo u setovima. Međutim, sjajnom igrom Crna Gora je izjednačila rezultat na 2:2.

U odlučujućem petom setu, crnogorske odbojkašice su pokazale izuzetnu koncentraciju i snagu, te su uspjele da preokrenu situaciju u svoju korist i dođu do druge pobjede na šampionatu.

Istakla se Darja Popović, koja je sa 21 osvojenim poenom bila ključni igrač u ovom trijumfu. Matea Kovačec doprinijela je sa 14 poena, dok je mlada Elena Čolaković, koja je iako pionirka i četiri godine mlađa od ove konkurencije, osvojila 14 poena i briljirala u svim segmentima igre.

Crna Gora će danas (17:30) protiv Bugarske igrati za bronzu.

Albanija – Crna Gora 2:3 (25:23, 18:25, 25:19, 17:25, 11:15)

Albanija: Kodra 15, Veliju (libero), Ramo, Tajra 17, Stafa, Mehmeti (libero), Đuša, Metanj 12, Rakip, Bregu, Sulejmani 1, Malaj 7, Prenjasi 3, Mikopupa 4.

Selektor: Andi Lundra

Crna Gora: Matunović 2, Krivokapić 3, Velićković (libero), Krunić (libero), Kovačec 14, Vukčević, Čolaković 14, Nikezić 1, Davidović, Ćetković 7, Belojević, Koprivica, Popović 21, Bogojević 8.

Selektor: Marko Radusinović.