Pionirke izgubile od Bugarske, danas protiv Rumunije

Crna Gora izgubila 3:0

4283 pregleda 0 komentar(a)
Ženska pionirska odbojkaška reprezentacija Crne Gore, Foto: BVA

Ženska pionirska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je juče od domaćina Bugarske 3:0 (25:11, 25:16, 25:19) na startu U16 Balkanskog prvenstva.

Odbojkašice Bugarske osigurale su ranu prednost u prva dva seta i povele 2:0. U trećem setu, crnogorske odbojkašice su pružile jači otpor. Naše najmlađe odbojkašice su povele 2:0 i bile u igri do sredine seta. Ipak, domaći tim je uspio da stigne minimalni zaostatak i preokrene rezultat, te na kraju slavi sa 3:0 u setovima.

U našem timu dvocifrena je bila Klara Đukić sa 10 poena, sedam je osvojila Mia Pođanin. Kod Bugarske po 10 su osvojile Darina Ivanova i Stela Zheleva.

Pionirke Crne Gore će danas (17:30) igrati sa selekcijom Rumunije.

Crna Gora – Bugarska 0:3 (11:25, 16:25, 19:25)

Crna Gora: M. Moračanin, Rajović (libero), A. Moračanin (libero), Mrdak, Duleti 1ć, Pođanin 7, Peković 1, Striković 4, Ćorović, Đukić 10, Jovanović 3, Glušac, Muratović, Krasnići.

Selektor: Petar Koković.

Bugarska: Nenčev, Bogdanova (libero), Čomakova, Stanislavova 9, Goleva 3, Dimitrova 3, Pekova 8, Ivanova 10, Jordanova, Garova 1, Nalbantova (libero), Harizanova, Aleksieva 6, Zheleva 10.

Selektor: Vladislav Todorov