Jusufu Nurkoviću srebro na prvom Evropskom kupu u Podgorici

U konkurenciji 29 zemalja i džudista sa tri kontineta, Jusuf Nurković je poražen tek u finalu

2802 pregleda 0 komentar(a)
Jusuf Nurković je popunio riznicu vrijednom medaljom, Foto: Www.eju.net

Crnogorski džudo reprezentativac Jusuf Nurković osvojio je srebrnu medalju na Evropskom seniorskom kupu u Podgorici.

On je večeras u dvorani Verde, u finalnom meču kategorije do 66 kilograma, poražen od Italijana Đuzepea di Tulija. Džudista rožajskog Ibra do finala došao je nakon četiri trijumfa.

Nurković je eliminisao Kaila Bezeta iz Italije, Njemca Zeverina Edmeira, Finca Džonatana Kujanharu i u polufinalu Njemca Nikolasa Kuncea.

Na korak od pobjedničkog postolja bila je i Jovana Mrvaljavić, koja je u meču za treće mjesto u kategoriji do 78 kilograma poražena od Anastasije Bogdanović iz Srbije.

Kao sedmoplasirani završili su Ilija Musić, Matija Rakočević i Andrijana Šutović.