Horhe Martin slavio treći trijumf, Akosta četvrti podijum

Španac Horhe Martin slavio je ubjedljivu pobjedu na Velikoj nagradi Indonezije, 15. trci sezone Moto GP šampionata

4203 pregleda 0 komentar(a)
Martin je bio odlilčan na stazi Mandalika, Foto: Reuters

Španac Horhe Martin slavio je ubjedljivu pobjedu na Velikoj nagradi Indonezije, 15. trci sezone Moto GP šampionata. Motociklista Pramak Dukatija je do trećeg trijumfa u sezoni doašo odličnim startom i sigurnom vožnjom, ispred Pedra Akoste iz Gas Gasa i aktuelnog prvaka na Dukatiju, Franćeska Banjaje.

Tragičar je pobjednik prethodne trke i drugi vozač Dukatija, Enea Bastijanini, koji je izletio sa staze odnmah nakon najbržeg kruga. U tom momentu na sedam krugova do kraja brzinom je prijetio ne samo Akosti, već i Martinu.

Na stazi "Mandalika“ trku nijesu završili braća Markes, Aleks se odmah na startu se sudario sa Bredom Binderom, dok je Mark, osmostruki svjetski prvak odustao zbog kvara na Gresini Dukatiju.

Tek Martin je najviše profitirao, povećao je svoju prednost u generalnom plasmanu na 21 bod u odnosu na Banjaju. Bastijaninijev zaostatak je sada 75 bodova, dok je Markes 78 bodova iza sunarodnika.