Pet sekundi dijelilo Danilovgrad od remija sa Podravkom

Rukometašice Podravke, učesnice ovogodišnje Lige šampiona, jedva su savladale mlađani sastav Danilovgrada 26:25 (15:11), u zaostaloj utakmici 7. kola Regionalne lige
2 komentar(a)
Rukometašice Danilovgrada, Foto: Saša Jončić
Ažurirano: 17.01.2014. 14:55h

Golom srpske reprezentativke Jelene Živković (bivšeg desnog beka Budućnosti), pet sekundi prije kraja, rukometašice Podravke, učesnice ovogodišnje Lige šampiona, jedva su savladale mlađani sastav Danilovgrada 26:25 (15:11), u zaostaloj utakmici 7. kola Regionalne lige.

Podravka je upisala treću pobjedu, a ima i po dva remija i poraza. Sa druge strane, Danilovgrad je doživio i osmi poraz u isto toliko utakmica.

Danilovgrad je vodio na startu, do 4:3 (8. minut), ali je od 10. minuta (5:4) Podravka povela i vodila do kraja poluvremena, uz najveću razliku na 15:10.

Praktično kadetski sastav Danilovgrada je već u 5. minutu nastavka uspio da izjednači na 15:15, u 43. minutu je poveo 18:17, a u 53. minutu je ekipa Maje Savić vodila za velikih 23:20.

Ipak, u finišu meča je iskusniji i danas srećniji tim Podravke stigao do pobjede.

Podravka u nedjelju gostuje Budućnosti.

Danilovgrad – Podravka 25:26 (11:15)

Podgorica – Dvorana “Rex”. Gledalaca: 100. Sudije: Kaluđerović i Vujačić (Crna Gora). Sedmerci: Danilovgrad 4 (4), Podravka 2 (1). Isključenja: Danilovgrad 2, Podravka 4 minuta.

Danilovgrad: Nenezić, Kostić, Rajković, Arsenijević, Ujkić 1, Senić 1, Pavićević, Grbić 2, Ramusović, Jauković 8, Čavlović, Muratović 1, Pejović 2, Agović 1, Malović 9, Klikovac.

Podravka: Jukić, Kapitanović, Milenković, Čović 2, Gavranić 3, Havić 6, Živković 7, Vukojević 3, Nemaškalo, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Trifunović 2, Poljak.