Rakčević i Metalurg ovjerili četvrtfinale

Nakon Rajn Nekar Levena 2011. godine, Metalurg je prva ekipa u četvrtfinalu koja je došla iz kvalifikacija.
Ažurirano: 23.03.2013. 21:20h

Metalurg i Mladen Rakčević nijesu dozvolili iznenađenje u revanšu, iako je Dinamo Minsk u Skoplju odigrao veoma dobar meč, posebno prvo poluvrijeme, ali nije uspio da vodi više od dva razlike (12:10) – šampion Makedonije je na kraju slavio 24:22 (11:12), i izborio istorijski plasman u četvrtfinale Lige šampiona zahvaljujući i pobjedi u gostima (26:23).

Metalurg je prelomio meč na 22:18, a Bjelorusi, u čijim redovima igraju crnogorski reprezentativci Rade Mijatović i Vasko Ševaljević, uspjeli su u finišu sam da priđu na 22:23, 90 sekundi prije kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Slovenac Renato Vugrinec sa sedam golova, dok je Rakčević dodao četiri.

U ekipi Dinama najefikasniji sa sedam golova bio je Rus Pavel Atman. Ševaljević se dva puta upisao u listu strijelaca.

Osim Ševaljevića i Mijatovića, od daljeg takmičenja u Ligu šampiona oprostio se, očekivano, i Fahrudin Melić, pošto je njegovo slovenačko Gorenje ponovo poraženo od njemačkog Flensburga.

Nakon poraza u Velenju (28:25), Gorenje je izgubilo i u revanšu 27:25, iako su gosti na poluvremenu vodili 14:13, početkom drugog poluvremena 16:13, a bili su u igri do 50. minuta (23:23).

Flensburg je, dakle, tek u finišu slomio otpor Gorenja, i sedmi put u klupskoj istoriji se plasirao u četvrtfinale LŠ. Melić je postigao jedan gol.

Četvrtfinale je danas izborio i mađarski Vesprem, koji je nakon pobjede u Španiji (23:20) i u revanšu kod kuće savladao Ademar Leon sa 33:25 (15:14).

Prije dva dana se u četvrtfinale plasirao i njemački Hamburg, i pored poraza u revanšu osmine finala kod kuće od Pivovarne Laško sa 31:28, zahvaljujući pobjedi u gostima sa 38:29.

Preostala četiri meča igraju se sjutra, a sastaju se Barselona – Silkeborg (prvi meč 32:26), Vive Targi Kilce – Pik Seged (25:26), Kil – Čehovski medvjedi (35:37) i Fuhse Berlin – Atletiko Madrid (29:29).