Budućnost poražena od Metalurga

Budućnost je, tako, takmičenje u grupi završila sa dvije pobjede i porazom, s obzirom da je juče savladala mostarsku Katarinu 34:16 (16:5) i ljubljanski Krim 28:22 (18:11).
61 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.08.2011. 09:01h

Rukometašice Budućnosti doživjele su prvi poraz na 10. međunarodnom spomen turniru „Metković 2011“ – izabranice Dragana Adžića poražene su jutros od skopskog Metalurga 23:22 (8:14), u trećem kolu grupe A.

Metalurg je prvi sa sve tri pobjede.

Metalurg je bolje počeo meč, poveo je 7:5, a onda je uslijedila serija Budućnosti od 9:0 za vođstvo od 14:7. “Plave” su zadržale veliku prednost do odmora, u nastavku su imale sigurno vođstvo do 22:18, a onda su dozvolile Makedonkama da do kraja meča serijom 5:0 stignu do, vjerovatno, istorijske pobjede protiv jedne od najboljih evropskih ekipa…

Istini za volju, Adžić je u ovom meču odmarao Bojanu Popović, Majnu Savić, Katarinu Bulatović, Draganu Cvijić, Sonju Barjaktarović i Radmilu Miljanić.

Podgoričanke će u polufinalu turnira igrati sa Zaječarom, prvoplasiranom ekipom iz grupe B, koji je danas upisao i treću pobjedu, protiv Dalmatinke sa 35:19.

Polufinalni meč Budućnosti i Zaječar igra se večeras od 18.30 časova, dok će se u drugom polufinalu, dva sata kasnije, sastati Metalurg i pobjednik meča između hrvatske Podravke i mađarskog Korveksa, koji počinje u 11 časova...

Budućnost – Metalurg 22:23 (14:8)

Metković – Gradska dvorana. Sudije: Pavić i Torbina (Zadar). Semderci: Budućnost 4 (3), Metalurg 5 (3). Isključenja: Budućnost 6, Metalurg 4 minuta.

Budućnost: Voltering (14 odbrana), Mijаnić, Đokić, Rаdović 3, A. Bulаtović 2, Nikolić 1, Sаvić, Jovetić, Popović, Cakalie 5, Vukčević, K. Bulаtović, Mehmedović 6, Števin 2, Knežević 3, Božović.

Metalurg: Andrejevа, Sаvko, Antić, Mečevskа 2, Gаkidovа, Grozdаnovskа 3, D.Gjorgijevska, Bаjrаmoskа, E. Gjorgijevska 5, Noveskа 2, Mlаdenovskа, Nikolovskа, Krpež, Trifunoviќ, Lisčevic 4, Mitrovа 3.