Crna Gora bolja od Srbije: Klasa, snaga i karakter

271 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora rukometašice, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.12.2017. 18:08h

Bile su na korak od eliminacije u grupnoj fazi, a sada su u četvrtfinalu – crnogorske rukometašice savladale su Srbiju 31:29, u meču koji su odigrale na visokom nivou, u oba pravca, pokazavši da su najveća rukometna regionalna sila.

„Lavice“ su pokazale snagu, klasu i karakter, kada je bilo najvažnije, a igrom u prvom poluvremenu podsjetile na najbolja izdanja, iz trofejne 2012. godine.

Crna Gora je u prvih 15-ak minuta stekla šest golova prednosti, serijom 6:0 i uz 12 minuta bez primljenog gola.

Čuvale su djevojke Pera Johansona plus pet sve do finiša, kada je Srbija prišla na tri razlike, ali nijednom nije ugrozila pobjedu...

Blistala je Jovanka Radičević sa devet golova, Katarina Bulatović je postigla šest, od čega pet u prvom poluvremenu, Milena Raičević i Đurđina Jauković po četiri.

Važnu ulogu u pobjedi imale su sve igračice, svaka je dala doprinos velikom trijumfu.

Protivnik Crne Gore u četvrtfinalu biće Francuska, baš kao na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine. Francuskinje su savladale Mađarsku 29:26.

29:26 - Obradović

Isključenje za Jauković. Dvije igračice manje.

29:25 - Nikolić

Isključenje Brnović.

29:24 - Radičević

28:24 - Pavićević

Dva minuta igračica više za Crnu Goru. Isključena Števin.

Deset minuta do kraja.

27:24 - Radojević

27:23 - Radojević

27:22 - Nikolić

27:21 - Radičević

Alma Hasanić na golu i odmah skida zicer.

Isključenje Radojević, izborila ga je Jauković.

Tajm-aut za Crnu Goru.

26:21 - Radojević

26:20 - Brnović sa centra.

25:20 - Nikolić

25:19 - Despotović

24:19 - Cvijić ponovo, peti gol u drugom poluvremenu.

Isključenje Obradović. Sjajno ga je izborila Brnović.

Isključenje Raičević, drugo na meču.

24:18 - Raičević

23:18 - Cvijić

Promašila je Jauković, ali uz klasičan faul, koji nije suđen

Dva minuta kazne za Srbiju, zbog pogrešne izmjene.

17:12 - Radičević

Isključenje Radojević, prvi put igračica više za Crnu Goru.

16:12 - Lavko

16:11 - Radičević

15:11 - Radojević

15:10 - Radičević

14:10 - Radojević

Počelo je drugo poluvrijeme.

Sjajna igra Crne Gore u prvom poluvremenu duela sa Srbijom u osmini finala Svjetskog prvenstva i vođstvo 14:9.

Serijom 6:0, uz 12 minuta bez primljenog gola, "lavice" su stekle šest golova prednosti sredinom prvog dijela i sačuvali veliku zalihu do odmora.

Izuzetna napadačka partija Kaće Bulatović, koja se pet puta upisala u strijelce. Odbrana zaustavila najopasnije srpske igračice - bekove Lekić i Damnjanović.

14:9 - Despotović

13:9 - Cvijić

13:8 - Dmitrović