Ni grotlo „Morače” nije pomoglo protiv Italije: „Lavovi” miljama daleko od Mundijala

Razočaravajući nastup naših rukometaša u baražu - dva poraza od Italijana

78883 pregleda 294 reakcija 116 komentar(a)
Ažurirano: 12.05.2024. 19:19h
Završeno
19:12h

Loša utakmica u Konversanu nije bila slučajnost, crnogorski rukometaši su odigrali ispod nivoa i u revanšu baraža za Svjetsko prvenstvo - Italijani su u „Morači” slavili 34:32 i zasluženo izborili plasman na Mundijal.

„Lavovima” ostaju problemi jer u dva meča nisu ličili na ekipu koja zna šta želi - a vjerovalo se da su mnogo bolji od Italijana.

U četvrtak u Italiji se vidjelo da ništa ne štima, a ponovilo se i danas, jer tim Vlada Šole praktično nijednom nije izgledao kao tim koji može da uhvati pravi ritam i natjera rivala da misli da može da ostane bez prvog plasman na veliko takmičenje još od 1998.

Jednostavno - Crna Gora je razočarala u presudnim duelima za odlazak na SP, pa ni publika - koja je do posljednjeg mjesta ispunila „Moraču” - nije mogla da sakrije nezadovoljstvo.

Igrači su dobili podršku i poslije eliminacije, ali nije selektor, pa je moglo da se čuje: „Šola, odlazi”.

U crnogorskom timu je najefikasniji bio Luka Radović sa šest golova, pet je postigao Branko Vujović, koliko i Vuko Borozan. Jedan manje je upisao Nemanja Grbović koji se oprostio od dresa nacionalnog tima...

Simone Mengon i Umberto Bronco su predvodili Italiju sa po osam pogodaka, dva mamje je postigao Đakomo Savini.

19:08h

Kraj utakmice: Crna Gora je i u revanšu braža izgubila od Italije (34:32), čime je kompletirala loš nastup i zasluženo je ostala bez plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Italijani, s druge strane, idu na prvo veliko takmičenje još od 1998. kada su učestvovali na šampionatu Evrope.

A šta misle navijači o svemu govori to što su po završetku meča zapjevali: "Šola, odlazi". Jasan je to znak i za legendarnog hrvatskog golmana, ali i za Rukometni savez Crne Gore.

Izmjena: 19:12h
19:08h

Tajm-aut Šole i zvižduci s tribina.

19:05h

"Lavovi" pokušavaju da makar izbjegnu poraz, sada je 30:29 za Italiju.

19:03h

Već može da se kaže da je Italija osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo.

19:00h

Manje od sedam minuta do kraja, Crna Gora je daleko od šanse da preokrene stvari - Italija vodi 29:27.

18:54h

Brza tri pogotka naše selekcije koja odavno nije bila ovako blizu - samo je minus jedan (27:26) na nešto manje od 11 minuta do kraja.

Italijani su pozvali minut odmora, a "lavovima" treba pobjeda od najmanje šest golova razlike.

18:52h

Odgovor Italije na seriju Crne Gore - opet je rival na sigurnih plus tri, vodi 27:24.

18:49h

Serija 3:0 Crne Gore, pa je sada minus dva - 25:23, nakon što je u svom stilu pogodio Čavor.

18:47h

Pogoci Grbovića i Branka Vujovića - sada je 25:22 za Italiju, do kraja još nešto više od 15 minuta.

18:42h

Put do Mundijala je gotovo nemoguć, Italija bez problema čuva prednost - vodi 25:20 nakon što je u prvoj utakmici slavila 32:26.

18:40h

Ponovo je na golu Simić, Italija vodi 22:20.

18:39h

Ćorsović je odlično istrčao kontranapad i zatresao mrežu za 21:19.

18:38h

Crveni karton za Vasilija Kaluđerovića poslije grubog faula nad Mengonon.

Crna Gora je dvadesetak minuta prije kraja ostala bez bitnog igrača, pa je ionako teška situacija postala još teža.

18:32h

Prošlo je pet minuta u nastavku, Crna Gora gubi od Italije 19:17 nakon golova Branka Vujovića i Grbovića.

18:28h

Aleksandar Bakić je postigao prvi gol u drugom poluvremenu i smanjio na 17:14, uzvratio je Helmerson iz sedmerca - 14:18.

18:27h

Počelo je drugo poluvrijeme, Crna Gora gubi 17:13.

18:13h

Poluvrijeme: Crna Gora je u velikom problemu, čuju se i zvižduci publike nakon 30 minuta i prednosti Italije 17:13.

Naša selekcija je u prvom meču poražena 32:26.

18:10h

Matović je odbranio sedmerac Bronca, a ovaj se potom bacio na loptu kako bi je sproveo u mrežu - Italijani kao da više žele pobjedu i plasman na Mundijal od Crne Gore.

"Azuri" vode 16:13 u posljednjem minutu prvog poluvremena.

18:07h

Kaluđerović je smanjio na 14:13, a Branko Vujović odbranio gol priej nego je Mengon pogodio za 15:13.