"Plave" stigle i do 17. duple krune - rukometašice Budućnost Bemaxa preko Rudara do novog Kupa

Isti rivali nedavno su igrali i u finalu SBBet Prve lige, kada su djevojke Bojane Popović sa dvije pobjede stigle do titule

8412 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice Budućnosti nakon osvajanja Kupa, Foto: ŽRK Budućnost Bemax/Facebook

Ništa novo kada je u pitanju ženski rukomet u Crnoj Gori, iako je vječiti šampion ove godine imao zanimljivog mladog rivala predvođenog Igorom Markovićem...

Budućnost Bemax je i 18. put od obnove nazavisnosti osvojila Kup i kompletirala 17. duplu krunu - u finalu su djevojke Bojane Popović bile bolje od Rudara (34:22).

Isti rivali nedavno su igrali i u finalu SBBet Prve lige, kada su "plave" sa takođe dvije ubjedljive pobjede stigle do titule.

Klub iz Pljevalja, koji je filijala Budućnosti, u finalu Kupa u "Bemax areni" držao se do sredine prvog poluvremena, ali je Budućnost do kraja prvih 30 minuta pojačala gas i na veliki odmor otišla 17:10...

Fenomenalan dan imala je golmanka podgoričkog velikana Armel Atingre koja je upisala 17 odbrana, dok su Andrijana Popović i Neslihan Čalishan bile najefikasnije u pobjedničkom timu sa po pet golova.

Na drugoj strani, istakla se Anđela Milošević sa sedam pogodaka, dok je Marija Marsenić je upisala 10 odbrana.

Računajući i uspjehe u Jugoslaviji i Srbiji i Crnoj Gori za Budućnost je ovo 29. trofej u Kupu.