Đoković nakon preokreta savladao Beretinija, slijedi meč protiv Zvereva

Za plasman u finale najbolji teniser svijeta igraće protiv Njemca, Aleksandera Zvereva

9288 pregleda 13 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković savladao je nakon preokreta Italijana Matea Beretinija i plasirao se u polufinale US opena.

Đoković je slavio 3:1 (5:7, 6:2, 6:2, 6:3) nakon tri sata i 30 minuta igre.

Za plasman u finale najbolji teniser svijeta igraće protiv Njemca, Aleksandera Zvereva, koji je Đokovića savladao u polufinalu Olimpijskih igara.

Povezani članci

08. Septembar 2021.

Zverev u polufinalu US opena

U prvom setu je viđena velika borba i niz propuštenih brejk šansi na obje strane. Ipak, u 11. gemu Beretini je uspio da napravi brejk, a potom i povede 1:0 u setovima.

Kao protiv Nišikorija i Bruksbija, Đoković je i protiv Beretinija morao da preokrene rezultat. U četvrtom gemu drugog seta Novak je stigao do brejka i od tada zaigrao mnogo bolje. Potom je uspio još jednom da oduzme servis rivalu i izjednači.

I u trećem setu Đoković je napravio dva brejka, stigao do preokreta, a u četvrtom odlučujući momenat dogodio se u drugom gemu - Đoković je tada napravio brejk i sigurno priveo meč kraju.