Nadal jedva protiv dva puta mlađeg zemljaka, u finalu sa Fricom

U epskom meču 36-godišnja teniska ikona nakon 192 minuta igre uspjela da slomi otpor 18-godišpnjeg zemlajka Alkarasa

7726 pregleda 4 komentar(a)
Raspored i podloga bili prednost veterana u španskom derbiju, Foto: REUTERS

U finalu Indijen Velsa igraće teniska ikona, Rafael Nadal i domaći teniser Tejlor Fric.

Fric je za prvo finale Mastersa u dva seta dobio Rusa Andreja Rubljova (7:5, 6:4), i prekinuo mu veliki pobjednilčki niz, ali još duži ima Nadal.

On je slavio i 20. pobjedu od starta sezone u pohodu na četvrtu tiulu - u maratonu od preko tri sata igre uspio je da slomi otpor 18-godišnjeg nasljednika, Karlosa Alkarasa.

Bio je to meč sasvim suprotan od prošlogodišnjeg na Mastersu u Madridu, kada je Rafa zemljaka počistio sa terena prepustivši mu tri gema. Na tvrdoj podlozi Indijen Velsa, ove sezone čak sporijoj od šljake u Madridu, Alkaras je pokazao koliko je protiv Kralja šljake napredovao za svega 13 mjeseci.

Nadal je morao da utroši posljednji atom i da nije imao dan više odmora pred meč...

Ipak, na kraju 6:4, 4:6, 6:3, za Nadala u njegovom pohodu an 37. masters titulu, koliko ima i Novak Đoković.

Nadal u Indijen Velsu već ima četiri titule. Alkaras je sipustio priliku da bude najmlađi finalita.