Tabilo i Fric u četvrtfinalu Mastersa u Rimu

Tabilo bolji od Hačanova, Fric savladao Dimitrova

6046 pregleda 0 komentar(a)
Alehandro Tabilo, Foto: Reuters

Čileanski teniser Alehandro Tabilo plasirao se danas u četvrtfinale Mastersa u Rimu, pošto je pobijedio 18. igrača svijeta Rusa Karena Hačanova poslije dva seta - 7:6, 7:6.

Tabilo, 32. igrač svijeta, pobijedio je poslije dva sata i 34 minuta.

Teniseri su u prvom setu napravili po brejk i odigran je taj-brejk, koji je Tabilo dobio 7:5.

Takođe i u drugom setu teniseri su napravili po brejk i odigran je taj-brejk. Hačanov je na 7:6 i 8:7 imao dvije set lopte ali nije uspio da ih iskoristi, Tabilo je preokrenuo i poslije treće meč lopte za 12:10 plasirao se u četvrtfinale.

On će igrati protiv pobjednika duela Brazilca Tijaga Monteira i Džidžen Džana iz Kine.

U četvrtfinalu je i Amerikanac Tejlor Fric, pobjedom protiv bugarskog tenisera Grigora Dimitrova - 6:2, 6:7, 6:1.

Njegov protivnik biće bolji iz meča Portugalca Nuna Borhesa i Aleksandra Zvereva iz Njemačke.