Alkaras eliminisao Ože-Alijasima, Cicipas bolji od Arnaldija

7305 pregleda 0 komentar(a)
Karlos Alkaras, Foto: Reuters

Španski i grčki teniseri, Karlos Alkaras i Stefanos Cicipas plasirali su se danas u četvrtfinale Rolan Garosa.

Alkaras je danas ubjedljivo savladao Feliksa Ože Alijasima 3:0 (6:3, 6:3, 6:1), dok je Cicipas eliminisao Matea Arnaldija - 3:1 (3:6, 7:6, 6:2, 6:2).

Španski teniser je u prvom setu protiv Ože-Alijasima napravio dva brejka i stigao do vođstva u setovima. I u drugom setu je Alkaras dva puta oduzeo servis rivalu i lako stigao do prednosti od 2:0.

Treći set je bio ubjedljiviji - Alkaras je poveo 5:0 i plasirao se u narednu rundu, gdje će igrati upravo protiv Cicipasa, koji je danas malo teže došao do pobjede.

Arnaldi je u četvrtom gemu prvog seta napravio brejk, prednost uspio da sačuva i povede 1:0.

U drugom setu je Italijan opet imao brejk prednosti, potom je u 10. gemu servirao za 2:0 u setovima, ali je tada Cicipas napravio brejk, izjednačio (5:5), a onda u taj-brejku stigao do izjednačenja u setovima.

Na startu trećeg seta je Grk poveo 2:0, potom uzeo još jedan brejk i preokrenuo, da bi u četvrtom setu poveo 4:0 i plasirao se u narednu fazu.