Suze Done Vekić, Paolini prvi put u finalu Vimbldona

Italijanska teniserka je poslije preokreta savladala Hrvaticu - 2:6, 6:4, 7:6

6698 pregleda 3 komentar(a)

Jasmin Paolini je prvi put u finalu Vimbldona nakon spektakularnog duela sa Donom Vekić.

Italijanska teniserka je poslije preokreta savladala Hrvaticu (2:6, 6:4, 7:6) i ostvarila najbolji rezultat na najvećem teniskom turniru na svijetu.

Paolini je nastavila sa sjajnim partijama, jer je nedavno na Rolan Garosu takođe igrala finale, a na Vimbldonu će se za trofej boriti sa boljom iz duela Barbore Krejčikove i Jelene Ribakine.

Sedma teniserka svijeta nije dobro počela meč. Vekić je napravila dva brejka, vezala četiri gema i povela 1:0 u setovima.

U drugom setu je deseti gem bio odlučujući. Tada je Paolini imala drugu brejk loptu u drugom setu, ujedno i set loptu, koju je ekspresno iskoristila i izjednačila.

Početak trećeg seta je pripao Doni Vekić. Hrvatska teniserka je na startu napravila brejk i povela 2:0, potom je vodila 3:1, a onda je Paolini izjednačila na 3:3.

U narednom gemu je Vekić opet napravila brejk, povela 4:3, ali je već u sljedećem Paolini uzvratila i opet izjednačila.

U desetom gemu Paolini nije iskoristila prvu meč loptu, pa je susret otišao u uzbudljivi taj-brejk u kojem je Paolini iskoristila treću meč loptu i plasirala se u finale.

Paolini će od ponedjeljka biti peta na WTA listi.