Alkaras ne griješi - smiješi se novo finale sa Đokovićem

Aktuelni šampion Vimbldona u četiri seta savladao Danila Medvedeva

16022 pregleda 8 komentar(a)

Karlos Alkaras je u novom grend slem finalu, i baš kao prošle godine na Vimbldonu je na tom putu eliminisao Danila Medvedeva.

Španac ima šansu da odbrani titulu nakon što je nadigrao Rusa u polufinalu - u četiri seta je bilo 6:7, 6:3, 6:4, 6:4.

Medvedev je imao svoje šanse, iskoristio ih je u prvom setu (tek u taj-brejku, uprkos tome što je dva puta oduzimao servis rivalu), a onda se razigrao Karlitos i meč je bio jednosmjerna ulica.

Po jedan brejk u drugom i trećem setu su mu donijeli preokret, a odlično je počeo i četvrti kada je već u prvom gremu oduzeo servis protivniku.

Medvedev je uzvratio, poravnao na 1:1, ali je bilo samo pitanje trenutka kada će trostruki grend slem šampion da mu zada konačan udarac.

Uradio je to brejkom u sedmom gemu, pa je nakon skoro tri sata borbe iskoristio prvu meč loptu.

Alkaras sada čeka rivala u finalu, igraće sa boljim iz duela Novaka Đokovića i Lorenca Muzetija.

Prošle godine je na londonskoj travi do trofeja došao pobjedom nad srpskim asom...