Vimbldon dobio novu kraljicu: Druga grend slem titula za Barboru Krejčikovu

Čehinja u finalu bolja od Jasmin Paolini - 2:1

16234 pregleda 22 reakcija 0 komentar(a)

Tri godine nakon što je stigla do prve grend slem titule i osvojila Rolan Garos, Barobra Krejčikova je postala kraljica Vimbldona.

Čehinja je u finalu koje je malo ko mogao da predvidi pred početak nezvaničnog prvenstva svijeta savladala Jasmin Paolini - uradila je to u tri seta (6:2, 2:6, 6:4).

Krejčikovoj je apsolutno pripao prvi set, Italijanka kao da je bila previše nervozna na velikoj sceni, pa je dozvolila dva brejka za ubjedljivih 6:2.

U nastavku je Paolini, koja je igrala finale Rolan Garosa kada je bolja bila Iga Sfjontek, pokazala koliko može.

Na isti način je uzvratila protivnici, izjednačila na 1:1, ali je u odlučujućem setu Krejčikova bila mirnija, birala je bolje udarce i to joj je donijelo brejk u sedmom gemu kada je povela 4:3.

Paolini je na 5:4 bila blizu da se vrati u igru. Imala je dvije brejk šanse, ali se Barbora odbranila, pa je Češka drugu godinu zaredom dobila šampionku Vimbldona - nakon što je prošle najbolja bila Marketa Vondrušova.