Dan iz snova za britanskog tenisera: Drejper preko De Minora do prvog grend slem polufinala u karijeri

On će za plasman u finale igrati protiv pobjednika duela prvog igrača svijeta Italijana Janika Sinera i petog nosioca Danila Medvedeva iz Rusije

19156 pregleda 26 reakcija 0 komentar(a)
Drejper, Foto: Reuters

Britanski teniser Džek Drejper plasirao se večeras u polufinale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je pobijedio 10. igrača svijeta Australijanca Aleksa de Minora poslije tri seta, 6:3, 7:5, 6:2.

Drejper, 25. igrač svijeta, pobijedio je poslije dva sata i sedam minuta i prvi put u karijeri se plasirao u polufinale nekog grend slem turnira.

On je do polufinala stigao bez izgubljenog seta.

On je u prvom setu poveo 3:1, zadržao je prednost brejka i poveo u meču.

Britanac je dobro počeo drugi set, poveo je 3:1, a De Minor je vratio brejk u osmom gemu za izjednačenje, a poslije gema na svoj servis poveo je 5:4.

Drejper je poslije toga vezao tri gema i osvojio drugi set.

On je lakše dobio treći set, oduzeo je servis australijskom teniseru u petom i sedmom gemu i poslije prve meč lopte plasirao se u polufinale.

Drejper će igrati protiv pobjednika duela prvog igrača svijeta Italijana Janika Sinera i petog nosioca Danila Medvedeva iz Rusije.