Sabalenka se plasirala u četvrtfinale turnira u Pekingu

Sabalenka savladala Medison Kiz - 6:4, 6:3

1648 pregleda 0 komentar(a)
Sabalenka, Foto: Reuters

Bjeloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se danas u četvrtfinale WTA turnira u Pekingu, pošto je u osmini finala pobijedila Amerikanku Medison Kiz u dva seta - 6:4, 6:3.

Sabalenka, koja je druga teniserka svijeta, pobedila je 24. teniserku poslije više od sat vremena igre.

Sabalenka je u prvom setu prva stigla do brejka i vođstva od 3:1. Ali, Kiz je uzvratila i izjednačila (3:3), da bi već u narednom gemu bjeloruska teniserka još jednom uzela servis protivnici i stigla do vođstva, a onda i do prvog seta.

I drugi set je bio sličan prvom - Sabalenka je povela 3:1, Kiz izjednačila (3:3), a Sabalenka onda vezala tri gema i stigla do pobjede.

Bjeloruska teniserka će u četvrtfinalu igrati protiv Čehinje Karoline Muhove koja je pobijedila Špankinju Kristinu Buks sa 6:2, 6:0.