Janović donio pobjedu mladim vaterpolistima na startu SP

Crna Gora bolja od SAD u prvom kolu

4096 pregleda 6 komentar(a)

U18 vaterpolo reprezentacija Crne Gore je pobjedom otvorila Svjetsko prvenstvo u Buenos Ajresu.

Naš tim je u prvom kolu grupe A savladao Sjedinjene Američke Države - 13:11 (5:2, 4:3, 2:4, 2:2).

„Ajkule” su veoma dobro otvorile utakmicu, vodile 7:2, a Amerikanci su u trećoj četvrtini smanjili na jedan razlike - 10:9.

Viđen je uzbudljiv finiš, a igrač odluke bio je Srđan Janović koji je postigao posljednja dva gola - za 12:10 i za konačnih 13:11 na minut i 52 sekunde.

Sin legendarnog Nikole Janovića je sa četiri pogotka predvodio Crnu Goru, tri je upisao Tim Perov, dva Draško Samardžić, a po jedan Danilo Stupar, Andrija Roganović, Nikola Petrović i Strahinja Gojković.

Crna Gora u 2. kolu igra sa Mađarskom - taj meč je u noći između srijede i četvrtka (1.30 po našem vremenu).